Чоловік дивує оточуючих своєю роботою, пов'язаною з комарами – фото не для людей зі слабкою психікою

Чоловік здивував багатьох, коли добровільно погодився на те, щоб його кожного дня кусали комарі у величезній кількості

Дослідник з Мельбурнського університету Перран Росс розповів, що його робота з комарами почалася понад десять років тому. Попри те, що укуси комарів викликають дискомфорт і свербіж, 34-річний науковець запевняє, що це абсолютно безпечно. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Need To Know.

Йому подобається бути вжаленим комахами

Перран пояснив, що його залучила до цієї сфери можливість зробити реальний внесок у захист довкілля. Дослідження зосереджене на використанні природної бактерії Wolbachia для зменшення передачі лихоманки денге комарами. Комарів, заражених Wolbachia, випускають у дику природу, де бактерія поширюється серед місцевих комах.

Комарі, заражені Wolbachia, набагато менш здатні передавати віруси, що є своєрідною вакциною для комарів. Цей підхід виявився надзвичайно ефективним, і в багатьох регіонах, де були випущені такі комарі, кількість випадків лихоманки денге суттєво зменшилася.

Попри добровільний характер своїх дій, Перран каже, що йому навіть подобається бути вжаленим комахами. Для їхніх досліджень потрібно утримувати комарів у лабораторії протягом багатьох поколінь. Багатьом видам комарів потрібна кров для відкладання яєць, і найкращий спосіб забезпечити це – використовувати живого донора.

Харчування кров'ю людських добровольців є безпечним, оскільки комарі, з якими працюють дослідники, не переносять жодних захворювань, і вживаються різні заходи для зменшення потенційних ризиків, затверджені етичним комітетом. Перран підкреслює, що це абсолютно добровільно і не є обов'язковою частиною його роботи.

Він пригадав, що спочатку, коли погодився годувати комарів, йому важко було стримати бажання струсити їх з руки. Знадобилося багато сили волі, щоб тримати руку нерухомою. Хоча спершу це викликало сильний свербіж, зараз він майже не помічає укуси. Свербіж триває день-два, хоча спочатку рука свербіла понад тиждень.

Унікальні методи дослідження Перрана не завжди підтримують, але він зазначає, що багато людей захоплюються його роботою. Спершу вони думають, що він жартує, але коли розуміють, що це серйозно, їхні реакції різні – від огиди до ентузіазму. Багато хто навіть запитує, чи можуть вони стати добровольцями. За десять років Перран, мабуть, втратив понад п'ять літрів крові, що було б смертельно, якби сталося одномоментно. Він вважає, що його жертва викликає певну повагу.

Науковець також розвіює деякі міфи про комарів, зокрема, чому вони вибіркові в харчуванні. Він пояснив, що кожна самка комара випиває лише декілька мікролітрів крові. У лабораторії утримують приблизно 250 самок комарів у кожній популяції, і часто працюють одночасно з 10-20 популяціями, що дозволяє годувати до 3000 комарів щодня (~10 мл крові).

"Найпоширеніше запитання, яке ми отримуємо про комарів – чому вони віддають перевагу одним людям перед іншими. Зараз ми самі досліджуємо це питання. Реакція на укуси комарів дуже різна – деякі люди не реагують і не сверблять, в той час як інші отримують великі рани, які сверблять протягом тривалого часу", – додав хлопець.

Раніше "Дивогляд" ділився ефективним способом боротьби із комарами.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше