Як військовослужбовцям виїхати за кордон під час відпустки – відповідь ДПСУ та досвід бійця ЗСУ

Військовослужбовці, які перебувають у лавах Збройних Сил України, попри відсутність демобілізації, мають кількаденну відпустку

Чи можуть військовослужбовці виїжджати за кордон під час відпустки – розповіли у ДПСУ, передає "Дивогляд" із посиланням на Суспільне.

Богдан Климчук розповів, що це була його перша відпустка з 24 лютого 2022 року. Про можливість виїхати за кордон чоловік дізнався від свого колеги, який наразі керує турагентство:

"Я дізнався від туриста, в мене є турагентство, яким зараз займається мій колега. Він написав мені, що він хотів би поділитися досвідом, щоб я розповів іншим солдатам, тому що він, так само як і я, вважає, чим більше людина подорожує, вона краще розвивається, збільшує свій світогляд, краще відпочиває", – зазначив військовослужбовець.

Що треба зробити військовослужбовцю, щоб виїхати за кордон під час відпустки

"В першу чергу, солдат пише рапорт, у війську без цього ніяк. Просто ти в рапорті зазначаєш місце свого відпочинку безпосередньо в Україні й закордоном. Дуже важливий момент взаємовідносин у військовій частині, тому що, якщо нема довіри до військовослужбовця, не факт, що його відпустять", – зазначив Богдан.

Військовослужбовець також розповів, що під час перетину кордону до нього не виникло жодних запитань. Він надав усі необхідні документи працівникам прикордонної служби та на законних підставах виїхав з України.

"Багато моїх колег їздили перед цим, то я знав, що жодних проблем не виникало. Власне, у мене теж жодних проблем не виникло", – розповів чоловік.

Про перетин кордону розповів також керівник пресслужби Західного регіонального управління ДПС України Роман Павленко. Зокрема, фахівець зазначив, на яких підставах військовослужбовці мають право виїхати за кордон під час відпустки:

"Наразі військовослужбовці за рішенням своїх командирів під час планової відпустки мають право виїзду за межі України. Дана норма була визначена постановою Кабінету міністрів України № 69 від 27 січня цього року. Пунктом 2/15 постанови Кабінету міністрів № 57, до якої 69-тою постановою була внесене дана норма зазначається: у разі введення в Україні воєнного стану пропуск військовослужбовців через державний кордон здійснюється уповноваженими особами Держприкордонслужби, на підставі прийнятих міністром оборони, керівником іншого утвореного відповідно до закону військового формування, керівником правоохоронного органу спеціального призначення, керівником розвідувального органу рішень щодо виконання завдань у сфері безпеки і оборони, тобто керівникам надаються права надати відпустку з виїздом за межі України", – зазначив Павленко.

Які документи має показати військовослужбовець при перетині держкордону

  • Паспорт громадянина України;
  • дійсне посвідчення військовослужбовця;
  • відпускний квиток, в якому зазначається надання чоловікові права під час відпустки виїзду за кордон на певний період.

"Якщо людина перебуває у відпустці, наприклад, з 10 числа, то 9-ого він не може покинути територію України", – відмітив керівник пресслужби Західного регіонального управління ДПСУ.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Німеччині спростили процедуру отримання громадянства, тож українські біженці можуть отримати паспорт менше, ніж за рік.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше