проституція

"Історичний крок": у Бельгії для повій запровадять нові права та покарання – цікаві деталі

Shutterstock

Зокрема, повії отримуватимуть допомогу з безробіття

Нове законодавство у Бельгії, яке серед активістів назвали "трудовим контрактом" для повій, дозволяє сутенерам штрафувати їх з допомогою держпосередника, якщо вони відмовляються займатися сексом більше, ніж 10 разів упродовж шести місяців. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Publica.

Парламент Бельгії прийняв цей закон 3 травня: 93 депутати підтримали його, жоден не проголосував "проти", а 33 – утрималися. UTSOPI, бельгійський союз секс-працівників, який активно виступав за цей закон, вважає його перемогою.

Закон передбачає, що повії отримають медстрахування, пенсію, відпустку по вагітності та пологах, а також допомогу з безробіття. Згідно з цим законом, сутенери повинні забезпечити повіям "тривожну кнопку" для надзвичайних ситуацій.

На вебсайті організації UTSOPI стверджується, що цей закон – це "історичний крок у боротьбі за права секс-працівників", який сприятиме створенню "шанобливих, справедливих відносин" між повіями та їхніми сутенерами. Представник UTSOPI Даан Баувенс заявив журналістам, що, на його думку, Бельгія показує свою готовність захищати секс-працівників, попри будь-які моральні судження щодо цієї професії, які можуть існувати.

Повіям надається право відмовитися від сексу, припинити його, встановити його характер за своїм вибором та відмовитися від сидіння за вікном в амстердамському стилі. Однак, якщо повія відмовиться від сексу 10 разів протягом шести місяців, її сутенер може звернутися до державного посередника з проханням втрутитися у ситуацію.

У всіх сутенерів має бути зареєстрований офіс і дозвіл від бельгійського уряду на надання контрактів повіям. Ці контракти будуть маскуватися під готельно-ресторанне кафе (HoReCa), щоб повії могли залишатися анонімними.

Раніше ми розповідали, як у Швеції журналістка назвала українських біженок "повіями".

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ