Поминальний день 14 травня: що можна і не можна робити у цей день

Традиційно у перший вівторок після Великоднього тижня українці поминають померлих

У 2024-му поминальний день випадає на 14 травня. День поминання померлих або батьківський день також називають Радоницею, Радовницею або Радуницею, що означає "радісна молитва за померлих". Що можна і не можна робити у поминальний день, а також як правильно поминати покійних – розповідає "Дивогляд".

Сенс свята Радониця

Радониця, Радівниця, Радуниця, поминальний або батьківський день – означає і радість воскресіння Христа, і пам'ять про прийдешнє воскресіння мертвих. Основний сенс поминального дня в тому, що віруючі люди хоч і помирають, але їхні душі живуть у Христі. Саме тому у поминальний день треба не сумувати, а розділяти із ними радість свята Великодня.

Що робити на поминальний день

У день пам'яті померлих люди ідуть на цвинтар, щоб провідати своїх покійних родичів і друзів. Іноді на кладовище запрошують священника для панахиди або літії, або ж люди просто запалюють свічку чи лампадку та моляться за покійних.

На поминальний день сходіть до церкви і помоліться за упокій померлих людей. Молитва допоможе їхнім душам знайти спокій і отримати прощення своїх гріхів.

молитва ікона церква храм
молитва ікона церква храм
Фото: відкриті джерела

Що не можна робити на батьківський день

У поминальний день діють певні особливі заборони, якими не варто нехтувати. Насамперед, не можна згадувати про померлих у поганому контексті. Краще пригадайте добрі вчинки людини і подякуйте за те, що вона була у вашому житті.

Не варто поминати покійних алкоголем, а тим паче залишати спиртні напої на могилах.

Інколи люди залишають на могилках їжу. Це не вважається забороною, але краще віддати частування нужденним або перехожим, як милостиню.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що святкуватимуть українці за старим і новим стилем у травні 2024 року.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше