Нічний Київ

Метеорологічна весна у Києві розпочалася на місяць раніше

Shutterstock

Взимку спостерігалися незвично високі показники температури

Метеорологічна весна у Києві розпочалася на місяць раніше за норму, передає "Дивогляд" із посиланням на Центральну геофізичну обсерваторію імені Бориса Срезневського.

Цьогорічна календарна зима в українській столиці стала третьою найтеплішою зимою з 1881 року. Середня температура повітря з грудня по лютий становила 0,3°С, що на 2,8°С вище за кліматичну норму. Про це свідчать дані спостережень метеостанції.

Незвично високі показники температури взимку зумовили раннє настання метеорологічної весни – 24 січня, що на 37 днів раніше за середню дату, що фіксували багато років. У цей період відбувся стабільний перехід температури повітря через 0°С у сторону підвищення.

За словами метеорологів, цьогорічна зима у Києві була теплішою за норму. Загалом у період з грудня 2023 по лютий 2024 у столиці зареєстрували 14 температурних рекордів. Найбільше відхилення спостерігалося у лютому – 5,2°С.

Найхолоднішим днем зими стало 9 січня – температура повітря опустилася до -15,8°С, а найтеплішим днем стало 29 лютого – показники термометрів піднялися до +12,1ºС.
 
Середні добові температури зими 2023-2024
Середні добові температури зими 2023-2024
Фото: Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського
 

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ