Статуя

Жінка знайшла бабусину скульптуру, яка виявилася древнім артефактом з вражаючою вартістю – відео

Antiques Roadshow PBS / YouTube

Її вважають не просто предметом антикваріату

У 2002 році на відому передачу "Antiques Roadshow", де оцінюють антикварні предмети, одна жінка принесла мармурову фігуру лева. Виявилося, що цей артефакт вартує приблизно $250 тисяч і датується 1400 роком. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Grunge.

Експерт Ларк Мейсон зробив порівняння з більш дрібними копіями, але відзначив унікальність цієї фігури за розміром, віком, майстерністю виконання та станом збереження, як для мармурового лева епохи династії Тан.

Власниця пояснила, що скульптуру набули її бабуся та дідусь під час своїх подорожей. Мейсон оцінив цей предмет у діапазоні від $120 000 до $250 000. Попри те, що сьогоднішня цінність не встановлена, до 2016 року вона зберегла свою первинну вартість.

Цікаво, що статую вважають не просто предметом антикваріату. Експерт наголосив на її музейному значенні, підкреслюючи що це історичний артефакт, а не предмет для звичайної торгівлі.

Династія Тан (618-906 рр. н.е.) була періодом великого розквіту та культурного розвитку. Леви часто з'являлися у китайському мистецтві того часу, що можливо, пов'язано з їхньою екзотичністю. Статуя свідчить про еволюцію мистецьких стилів з часів династії Хань до Мін і далі.

Попри значну пропозицію купівлі, власниця вирішила не продавати фігуру, наголошуючи на її особливій цінності. До 2016 року вартість мармурового лева залишалася стабільною, що підтверджує його значення. Що сталося зі статуєю після цього, невідомо, але ймовірно, вона досі у власності жінки.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як 300-річна скульптура за мільйони десятиліттями підпирала двері сараю.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ