Китайський Новий рік: історія, традиції та цікаві факти

Китайський Новий Рік є одночасно віддзеркаленням багатовікових традицій і сучасності

Історія Свята

Китайський Новий Рік, відомий як Свято Весни, має тисячолітню історію, що витікає із давніх місячно-сонцевих календарів. Відзначається він відповідно до місячних фаз, тому дата святкування варіюється, але завжди припадає на період з 21 січня по 20 лютого.

У 2024 році це свято настає 10 лютого, тож уся країна та численні китайські громади по всьому світу готуються зустрічати його з 9 на 10 лютого. Це час, коли за легендою, чудовисько Ніан, яке колись лякало села, було переможене за допомогою гучних звуків та червоного кольору, що й дало початок багатьом традиціям святкування.

Традиції

Традиції Китайського Нового Року мають глибоке коріння та символізм:

  • Прибирання дому перед святом символізує вигнання нещастя та зловісних духів, а також готовність прийняти нове благополуччя.
  • Червоний колір вважається символом щастя та удачі. Він присутній у всьому: від одягу до прикрас будинків. Червоні ліхтарі та витинанки з паперу прикрашають вулиці міст та сіл, створюючи атмосферу свята.
  • Червоні конверти (hóngbāo) з грошима даруються дітям та незаміжнім молодим людям, щоб привернути удачу та багатство.
  • Сімейні збори: Святкова вечеря в переддень Нового Року є часом збору всієї родини. Страви на цій вечері мають особливе значення, наприклад, риба символізує достаток.

Фото: chinesenewyearblog.com

Цікаві Факти

  • Зодіакальний символ року: Кожен рік у китайському календарі пов'язаний з однією з 12 тварин, що надає року певні характеристики та впливає на звичаї та вірування.

  • Найбільша міграція на планеті: Період святкування спричиняє "сезон великої міграції", коли мільйони китайців повертаються до родинних домівок, що є наймасовішою міграцією людей у світі.

  • Фестиваль ліхтарів: Завершує святковий період, коли вулиці оживають завдяки розмаїттю ліхтарів, а небо виблискує від феєрверків, символізуючи прощання з минулим роком і вітання нових надій та мрій.

Завдяки своїм корінням, що сягають в глибину століть, Китайський Новий рік є яскравим прикладом того, як давні традиції можуть існувати у сучасному світі, адаптуючись до нових умов, але зберігаючи свою суть та значення. Це час радості, відновлення та надії на майбутнє, що об'єднує людей незалежно від відстаней.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що у Китаї засудили до страти іноземного письменника.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше