Індекс сприйняття корупції-2023: яка ситуація в Україні

Україна отримала 36 балів зі 100 в Індексі сприйняття корупції за 2023 рік, зайнявши 104 місце у рейтингу серед 180 країн

Зростання України на 3 бали стало одним із найкращих результатів за минулий рік у світі. Також наша країна знаходиться серед 17 країн в цьогорічному СРІ, які показали свій найкращий показник за весь час. Водночас є проблемним фактор великої кількості справ щодо корупції на високому рівні. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на міжнародну організацію Transparency International.

"Ключове значення мало зосередження уваги на реформах системи правосуддя, включаючи реструктуризацію органів судового самоврядування та підвищення незалежності судової влади. Зусилля щодо зміцнення потенціалу та незалежності антикорупційного агентства (НАБУ) та органу антикорупційного переслідування (САП) – у поєднанні з національною стратегією боротьби з корупцією та її комплексною програмою реалізації – забезпечили міцну основу для постійної боротьби з корупцією. Прогрес також підтверджується активною участю громадянського суспільства, наприклад підтвердженням вимоги державних чиновників подавати електронні декларації про свої активи", – прокоментувала організація прогрес України.

На вершині рейтингу опинилися Данія (90 балів), Фінляндія (87 балів), Нова Зеландія (85 балів) і Норвегія (84 бали). Україну на один бал випередили Албанія, Аргентина, білорусь, Гамбія, Ефіопія та Замбія, а на бал позаду нас – Боснія і Герцеговина, Домініканська Республіка, Єгипет, Непал, Панама, Сьєрра-Леоне та Таїланд.

Аутсайдерами рейтингу стали Сомалі (11 балів та останнє місце), Південний Судан, Венесуела та Сирія (13 балів). Серед сусідів Україна ще більше випередила росію, яка втратила ще 2 бали та, маючи 26 балів, посіла 141 місце у списку. Угорщина отримала 42 бали та посіла 76 місце.

Коментуючи загальносвітові тенденції, у Transparency International заявив, що кожен регіон або стикнувся з застоєм у боротьбі з корупцією, або з занепадом. Водночас протягом останнього десятиліття деякі країни суттєво покращили свою ситуацію.

Західна Європа та Європейський Союз – це регіон, який має найвищий рейтинг. Тут середній регіональний бал у 2023 році впав до 65. Найнижчим середнім показником, 33, відзначилися країни Африки на південь від Сахари, що обумовлено тиском на демократію та верховенство закону.

Раніше ми розповідали, що СБУ викрила масштабну оборудку в Міністерстві оборони.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше