"Надзвичайно світла людина": чим запам'ятався поет Максим Кривцов, який загинув на фронті

На війні проти російських окупантів загинув поет і військовослужбовець Максим Кривцов, який мав позивний "Далі"

"Темрява...нема світла...немає дня...", – написала Надія Кривцова, матір загиблого.

Також про смерть героя повідомив письменник Любко Дереш із посиланням на його друзів і волонтерка Леся Литвинова.

"Кривцов Максим був надзвичайно світлою людиною. Він був поетом. Не воїном. Але він загинув. Загинув як чоловік. Як воїн. Разом із ним загинув цілий Всесвіт. Тексти і вірші. Нові сенси. Не написані строчки. Не прожиті хвилини. Не пережиті почуття", – написала Литвинова.

За день до смерті поет залишив останню публікацію на Facebook, в якій запропонував читачам пограти в гру з віршами:

"Пограємо в гру? З вас номер сторінки та рядочок (зверху чи знизу), з мене фото цього рядочка. Тільки хай це буде не ворожіння – а так, по настрою. Бо 90% віршів тут про смерть"

Разом з Максимом загинув його рудий кіт, якому він присвятив вірш.

Зазначимо, що Максим Кривцов брав участь у Революції гідності у 2013–2014 роках, а до лав ЗСУ долучився добровольцем у 2014 році. Потім він працював у Центрі реабілітації та реадаптації учасників АТО та ООС і Veteran Hub.

Після початку повномасштабного вторгнення він повернувся на поле бою. Наприкінці минулого року Кривцов видав збірку "Вірші з бійниці", яка була визнана однією з найкращих книжок української поезії у 2023 році за версію українського ПЕН.

Кривцов почав писати вірші ще підлітком. Він друкувався у збірках з творами інших авторів – "Книга Love 2.0. Любов і війна", "Там, де вдома: 112 віршів про любов та війну", "Колискова 21-го століття Vol. 1: що тебе заколисує?". Пісні на поезії Максима виконують учасники українського гурту "Yurcash" – "Панівна висота", "Він в ЗСУ, вона в ТрО", "Жовтий скотч".

Раніше ми розповідали, що помер захисник України, брат співачки Бурмаки.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше