Посвідчення водія

Обов'язковий обмін водійських прав українців у Польщі – що треба знати про це

racurs.ua

Для деяких категорій іноземців існують винятки

З 1 січня 2024 року в Польщі змінюються правила використання посвідчення водія для українців. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на uapl.info.

Так, з першого дня Нового року громадянам України, які мешкають у Польщі, дають шість місяців для того, щоб обміняти українські водійські посвідчення на польські.

Детальніше про це рішення зазначено у польському законі "Про особливий порядок функціонування транспорту та морського господарства у зв’язку зі збройним конфліктом на території України". Відповідно до нього українські мігранти у Польщі мають право використовувати українські водійські посвідчення до 31 грудня 2023 року, навіть якщо термін використання документа вже закінчився.

Польське законодавство зобов'язує українців та інших іноземців, які перебувають на території європейської країни понад 6 міс, міняти водійське посвідчення на польський аналог.

На яку категорію не поширюється це правило

Громадяни України, які мають статус тимчасового захисту (PESEL UKR) у Польщі, можуть і надалі користуватися українськими водійськими посвідченнями принаймні до 4 березня 2023 року. Цей термін буде подовжений відповідно до подовження дії тимчасового захисту для українців.

Якщо захист подовжено не буде, треба змінити українські права на польські впродовж 6 місяців.

Відповідний обмін здійснюється у територіальних підрозділах – Wydział komunikacji за місцем фактичного перебування особи. На місці треба сплатити адміністративний збір у розмірі 100 злотих (965 грн), а також збір за підтвердження українським консулом факту видачі українського посвідчення водія (125 злотих – 1206 грн).

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що у Польщі змінять розмір виплат для однієї категорії українців.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ