Зима

"Потепління триває": кліматологиня поділилася прогнозом на зиму 2023-2024

Pixabay

Середня температура взимку буде вищою за кліматичну норму

Кліматолог Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух проаналізувала зиму 2023-2024 і поділилася попереднім прогнозом, передає "Дивогляд" із посиланням на NV.

За словами експертки середня температура повітря цього сезону на 2-3°С перевищуватиме кліматичну норму за період 1991-2020 років. 

Завідувачка відділом прикладної метеорології та кліматології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух розповіла, що грудень 2023 року буде незвично теплим. У багатьох областях зберігатиметься "плюсова" температура повітря. Разом із цим, місцями очікуються морози. 

"Потепління триває. У цьому році ми бачимо, що серпень-жовтень в Україні були аномально теплими, а температура повітря у багатьох регіонах була найвищою за весь період інструментальних спостережень за погодою", – зазначила фахівець.

У січні та лютому 2024 року середня температура повітря так само може бути на 2°С вищою за кліматичну норму. Зокрема, лютий буде незвично теплий, але з більшою кількістю опадів і сильним вітром. 

Що стосується заморозків, то кліматологиня вважає їх малоймовірними. Зима може бути такою самою, як і торік, або ще теплішою. Разом із цим, короткочасні затоки арктичного повітря насуватимуться протягом усього сезону.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як не можна зігріватися взимку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ