Прапор Іспанії

Викрадене з України "скіфське золото" на €60 млн конфіскували в Іспанії – фото та подробиці

Shutterstock

11 артефактів датуються греко-скіфським періодом між VIII та IV століттями до нашої ери

В Іспанії поліцейські вилучили викрадені в Україні старовинні золоті артефакти "скіфського золота", вартість яких становить €60 млн. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на місцеву поліцію.

11 предметів, переважно ювелірні вироби, серед яких складні намиста, браслети та сережки, датуються греко-скіфським періодом між VIII та IV століттями до нашої ери. Пам'ятки історії експонувалися в одному з музеїв Києва у 2009-2013 роках, але у 2016 році їх незаконно вивезли з України.

Для артефактів злочинці створили підроблені документи, щоб все виглядало так, начебто вони належать Українській православній церкві. Зловмисників зловили, коли ті намагалися продати артефакти у Мадриді.

Вилучені артефакти
Вилучені артефакти
Фото: policia.es

Серед них було троє громадян Іспанії та двоє громадян України. Їх заарештували в рамках розслідування, яке розпочали після того, як у 2021 році один з артефактів, золотий пояс із головами баранів, продали на приватному розпродажі в Мадриді.

Раніше ми розповідали, як росія намагалася привласнити скіфське золото і скільки коштуватиме повернення.

Дивіться також відео 5 каналу: ЧАС ПОВТОРИТИ! 1991: усі боялися розвалу СРСР, і що? Ілон Маск зробив нову скандальну заяву  про війну в Україні

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ