Плавець акули

Учені відкрили новий вид стародавніх акул у Мамонтовій печері

Shutterstock

Істота належить до різновиду вимерлої групи хрящових морських риб

Учені відкрили новий вид стародавньої акули, про який раніше не було відомо, передає "Дивогляд" із посиланням на американську Службу національних парків (NPS).

Залишки істоти виявили у найдовшій системі печер у світі, що розташована у національному парку Мамонтова печера у штаті Кентуккі (США). Після аналізу кісток науковці встановили, що істота належить до різновиду вимерлої групи хрящових морських риб.

Новому виду акул дали назву Strigilodus tollesonae – на честь дослідниці Мамонтової печери Келлі Толлесон. Саме ця фахівчиня виявила кілька важливих скам'янілостей у цьому парку.

За життя акули населяли водойми сучасних Сполучених Штатів і Європи. У харчуванні істоти надавали перевагу равликам, м'яким хробакам і меншій рибині.

"Ми раді нарешті оголосити про відкриття першого нового виду акул у Мамонтовій печері. Команди геологів, палеонтологів, співробітників парку та волонтерів наполегливо працювали глибоко всередині печери, ідентифікуючи та збираючи скам’янілості з моменту початку інвентаризації палеонтологічних ресурсів у 2019 році", – сказав керівник парку Барклай Трімбл.

Дивіться також відео 5 каналу:  ЗА чи ПРОТИ!? ВИБОРИ - 2024! Більшість українців проти виборів в Україні під час війни!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.
ПРОКОМЕНТУЙТЕ