Мороз

Посилені морози та багато снігу: метеорологи дали перший прогноз на зиму 2023-2024

Shutterstock

Очікується значне похолодання

Синоптики прогнозують в Україні холодну і сніжку зиму, що буде спричинена полярним вихором, передає "Дивогляд" із посиланням на severe-weather.

Полярний вихор може стати причиною значних погіршень погодних умов у Європі та деяких регіонах Північної Америки. Полярний вихор – це циркуляція низького тиску, який утворюється в результаті різкої різниці температури між полюсами і субтропічними районами, що спричинена зміною кута нахилу Сонця.

Восени полярні регіони починають остигати у зв'язку зі зміною кута нахилу зірки і таким чином отримують менше сонячного світла. Для південних регіонів кількість сонячної енергії навпаки зростає.

Слабкий полярний вихор свідчить про те, що більш холодне арктичне повітря накриє регіони США та Європи і призведе до похолодання. Зокрема, на Північному полюсі вже триває процес охолодження. Традиційно він починається наприкінці літа і дедалі посилюється. Максимального піку полярний вихор досягає у листопаді або грудні.

Якою буде зима 2023-2024

Експерти прогнозують цього року справжній колапс полярного вихору, в результаті чого похолодання накриє майже всю Північну півкулю. Зокрема, можливий викид більш холодного арктичного повітря, який пошириться Європою і Сполученими Штатами.

Особливо зміни погоди відчуватимуться у січні 2024 року. Поєднання полярного вихору з кліматичним явищем Ель-Ніньо може спричинити значно прохолоднішу зиму у 2023-2024 роках. Також на сході США та в Європі можливі посилені снігопади. Опади перевищуватимуть норму.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні очікується осіннє потепління.

Дивіться також відео 5 каналу: БОЙКОТ "Міс Україна"! Зв’язки з рОСІЯНАМИ та замовчування війни. Подробиці СКАНДАЛУ

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ