діти, двійнята

Обирають традиційні імена: як українці найчастіше називають своїх дітей у 2023 році

Shutterstock

Минулого року українці надавали перевагу незвичним іменам

Дедалі більше батьків відмовляються від незвичних імен для своїх дітей і віддають перевагу традиційним. Які імена для дітей найчастіше обирали українці у першій половині 2023 року розповідає "Дивогляд" із посиланням на Міністерство юстиції.

Минулого року дітям давали рідкісні імена: Байрактар, Джавеліна/Джавелін, Мрія, Іскандер, Сармат, Стефанія тощо. Згодом батьки почали надавати перевагу більш звичним нашому регіону іменам для своїх дітей, яка співзвучні з прізвищем і по-батькові. Найчастіше у першій половині 2023 року при державній реєстрації народження батьки обирали для своїх дітей традиційні імена.

Для дівчат найчастіше обирають наступні імена: Анастасія, Вікторія, Дарина, Єва, Злата, Катерина, Мирослава, Марія, Софія, Соломія.

Хлопчиків українці найчастіше називали: Андрій, Богдан, Володимир, Василь, Данило, Іван, Матвій, Микола, Олександр, Ярослав.

У Мінюсті також нагадали, що відповідно до ст.146 Сімейного кодексу України, ім'я для дитини обирається за спільною згодою батьків. Якщо батьки не можуть дійти спільної згоди – можуть звернутися до органів опіки та піклування або суд.

"Якщо ж мати дитини не перебуває у шлюбі й при цьому відсутнє добровільне визнання батьківства – ім'я для малечі визначається її матір’ю. Дитині може бути дано не більше двох імен, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої належать мати і (або) батько. Спір між батьками щодо імені дитини може вирішуватися органом опіки та піклування або судом", – розповіли в Мін'юсті.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, які імена для своїх дітей найчастіше обирали жителі Києва та області.

Дивіться також відео 5 каналу: Ці імена має ЗНАТИ КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ: громадяни Польщі, які стоять пліч-о-пліч з українцями

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ