TikTok

Популярний бьюті-лайфхак із TikTok може призвести до смерті – відео

Shutterstock

Лікарі наполегливо закликають утриматися від таких способів догляду за обличчям

Популярною соцмережею TikTok шириться новий лайфхак, завдяки якому можна швидко позбутися від прищів і зробити свою шкірю "ляльковою". Однак, лікарі наполегливо закликають утриматися від таких способів догляду за обличчям, передає "Дивогляд" із посиланням на Express.

Нова тенденція пропонує використовувати ціанід для профілактики висипань і запалень та появи шрамів після них. Водночас, дерматологи і косметологи застерігають від таких методів у боротьбі за чисту шкіру обличчя.

Лікар загальної практики LloydsPharmacy Online Doctor Ніл Пател наголосив, що TikTok-тренди не завжди несуть користь і не підійдуть абсолютно всім людям. Він розповів, що нещодавно побачив на платформі відео про те, що від прищів і шрамів після них можна позбутися за допомогою абрикосових кісточок. Цей факт викликав у експерта тривогу.

Відповідне відео зібрало понад 400 тис переглядів і 77 тис "лайків". Авторка припустила, що її чиста шкіра обличчя стала такою через велику кількість абрикосових кісточок, які вона з'їла у дитинстві. Разом із цим, вона наголошує на небезпеці такого методу, оскільки він може призвести до проблем зі шлунком і навіть смерті.

Лікар Ніл Пател наголосив, що абрикосові кісточки містять у собі амігдалін, який після вживання перетворюється на ціанід – потенційно небезпечну, швидкодіючу сполуку, яка перешкоджає потраплянню кисню в організм. Експерт наголосив, що довгострокове вживання абрикосових кісточок може викликати симптоми отруєння ціанідами, дестабілізувати кров'яний тиск і призвести до втрати свідомості, пошкодження легенів і навіть смерті.

Раніше у Європейському агентстві з безпеки харчових продуктів зазначали, що саме ціанід, який міститься в абрикосових кісточках, серйозно підвищує ризик отруєння організму.

@gracattackk

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що жінка отримала серйозні опіки обличчя через лайфхак з TikTok.

Дивіться також відео 5 каналу: Україну НАКРИЄ ШАЛЕНА СПЕКА! Як врятуватися від аномальної спеки та не отримати сонячний удар!

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ