Гроші

Як перевірити справжність грошей і які банкноти найчастіше підробляють в Україні

Shutterstock

92% вилучених з обігу підроблених банкнот припадало на банкноти трьох номіналів

За підсумками минулого року в Україні на 1 млн штук справжніх банкнот гривні припало приблизно 2,2 підроблених банкнот (за підсумками 2021 року – близько 7,1 банкноти). Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Нацбанк.

Найчастіше у 2022 році підробляли банкноти старого зразка. Так, 92% вилучених з обігу підроблених банкнот припадало на банкноти трьох номіналів:

  • 500 грн (39% від загальної кількості вилучених підробок та 57% від їхньої загальної суми);
  • 200 грн (45% та 26% відповідно);
  • 100 грн (8% та 2% відповідно).

Як перевірити справжність банкнот гривні?

Переважно вилученим з обігу підробленим банкнотам національної валюти властива низька якість. Вони розраховані на неуважність громадян та касових працівників закладів торгівлі.

Що робити у разі сумнівів щодо справжності грошей?

Якщо у вас виникли сумніви щодо справжності та платіжності банкнот гривні чи іноземної валюти, то можна звернутися до банків, які передають ці банкноти для проведення досліджень Нацбанку. За результатами безкоштовного дослідження клієнту відшкодують відповідну суму грошових знаків національної валюти, визнаних справжніми та платіжними.

Банкноти іноземної валюти, які визнають справжніми, повернуть власнику. Підроблені банкноти вилучають без відшкодування їхньої вартості.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що поліція попередила про небезпечну схему шахраїв.

Дивіться також відео 5 каналу: Challenger 2 ПАНЦИРНИКИ вже в Україні! Жага українців опанувати танк вразила британське Міноборони

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

 

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ