Психоемоційний стан на 235-й день війни: що ми відчуваємо і як давати цьому раду – відео

Український захисник і народний психолог Тарас Білка оприлюднив черговий аналіз психоемоційних станів

Стан військових: "зухвалість". У першу чергу ми бачимо відео про вибухи в адміністрації тимчасово окупованого Донецьку, в Бєлгороді вибух на нафтобазі, потім розстріл мобілізованих, "бавовна" в Новій Каховці. Жодні ІПСО, які планував ворог, не працюють. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на його YouTube-канал.

Безперечно, на цей стан впливає культура. У ці дні стало більше відео з підтримкою від культурних діячів і митців. Всі розуміють, як сказав Черчіль, якщо зменшити фінансування культури в умовах війни, то за що ми тоді воюємо. Тому що культурна складова – це один з кодів ДНК всієї нації. Місце культурі є завжди, а також вона дуже сильно допомагає в психоемоційних станах.

Стан цивільних: "спостереження". Багато хто став забобонним, боїться наврочити стосовно контрнаступальних дій. Навіть "експерти" у соцмережах менше починають публікувати свої прогнози. Багато цивільних перемикнулися в розряд "спостерігачів", щоб не наврочити, а десь просто розуміють, що якщо здається, що на лінії фронту нічого не відбувається, то це велика помилка.

Водночас ми воюємо з терористами, вчора в Херсоні в музично-драматичному театрі розстріляли головного диригента в театрі імені Куліша Юрія Корпатенко за те, що відмовився співпрацювати з окупантами. З тимчасово окупованого Енергодара терористи почали викрадати дітей та займаються цим на всіх окупованих територіях. Тим часом багато областей України, особливо прифронтових, продовжують обстрілювати окупанти.

При цьому всьому цивільні продовжують не панікувати, стани стабілізовані, що дуже добре, але й не надмірно позитивні.

Стан окупантів: ІПСО "зрада". Пропагандисти намагаються переконати, що в Україні військових зневажають, їх покинули, не забезпечили формою і належною підготовкою. Також продовжуватиметься вчорашнє ІПСО про волонтерство, що нібито українців дурять. Окрім цього, розповсюджуються скриншоти "якихось незрозумілих експертів", що на деяких напрямках у дуже скрутному становищі, іноді навіть в оточенні, перебувають українські військові.

До речі, раніше "Дивогляд" розповідав про те, як впоратися зі стресом.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше