галактика "Колесо Воза"

Телескоп "Джеймс Вебб" сфотографував рідкісну галактику, що відрізняється від інших

NASA

Нова світлина демонструє зміни, які відбулися з галактикою за останні кілька млрд років

Найпотужніший космічний телескоп "Джеймс Вебб" зробив новий знімок рідкісної галактики Колесо Воза, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на NASA.

"Колесо Воза" розташовується у сузір'ї Скульптора за 500 млн світлових років від нашої планети. Вона має дещо дивний вигляд, оскільки дійсно схожа на колесо воза, який утворився в результаті зіткнення великої спіральної галактики з меншою галактикою.

"Колесо Воза" має два яскравих кільця – внутрішнє і зовнішнє. У зв'язку з цим астрономи інколи називають її "кільцевою".

Космічний апарат створив детальне зображення галактики, а разом із ним оприлюднив й фотографії двох його менших галактик-компаньйонів на фоні багатьох інших. 

Науковці розповіли, що ця світлина по-новому демонструє зміни, які відбулися з галактикою "Колесо Воза" за останні кілька млрд років.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що супертелескоп "Джеймс Вебб" зробив найбільш точне зображення глибокого космосу.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ