TikTok

У США хочуть заборонити використання TikTok – у чому причина

Shutterstock

Вже незабаром застосунок може зникнути з магазинів App Store і Play Market

Федеральна комісія зі зв'язку США висунула вимогу видалити додаток популярної соціальної мережі TikTok з віртуальних магазинів App Store і Play Market. Причину цього називає "Дивогляд".

Уряд надіслав відповідний лист до компанії, у якому зазначив що TikTok є справжньою "загрозою для національної безпеки". Уповноважений комісар федеральної комісії (FCC) Брендан Карр відмітив, що TikTok збирає конфіденційні дані про зареєстрованих користувачів. Доступ до них отримує також і комуністичний уряд Китаю. 

У листі вказано, що соціальна мережа TikTok належить китайській компанії ByteDance. Згідно з законодавством КНР вона повинна надавати інформацію про користувачів навіть без їхньої згоди на це.

Доказ цього Брендан Карр знайшов у розслідуванні BuzzFeed, яке продемонструвало, що компанія ByteDance вже не один раз отримувала дані користувачів TikTok. Зокрема, історію пошуку і перегляду, а також сканування обличчя та голосу, чернетки повідомлень, мета-дані, тексти, зображення та відео з буферу обміну пристрою.

Такі дії не відповідають політиці конфіденційності магазинів App Store і Play Market. У зв'язку з цим уряд США вимагає від компаній Apple і Google видалити застосунок з магазинів і, тим самим, обмежити доступ до них.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що дві найпопулярніші соцмережі збирають ваших даних більше, ніж інші.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ