російський журналіст продав свою Нобелівську медаль за $103,5 млн, щоб допомогти українським біженцям

У США на аукціоні Heritage продали нобелівську медаль головного редактора російської "Новой газеты" Дмитра Муратова за $103,5 млн для того, щоб підтримати Україну на тлі війни

Вартість медалі стартувала з $550 тис, але у підсумку торги закінчилися на рекордних $103,5 млн. Муратов отримав цю нагороду "за зусилля щодо захисту свободи вираження думок, що є передумовою демократії та міцного миру" в 2021 році. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Novaya Gazeta. Europe.

Журналіст стверджує, що передасть гроші організації UNICEF, яка відправить ці кошти країнам, що прийняли біженців із України. Захід провели у понеділок, 20 березня, у День біженців. Муратов під час нього наголосив, що через війну, розпочату рашистами, з'явилося 16 млн українських біженців, серед яких 90% – жінки та діти. 2/3 дітей вимушено покинули свій дім.

"Запитайте мене, коли це було? Я відповім: такого не було ніколи. Більше 5 млн 200 тисяч дітей потребують термінової допомоги. Цим людям убили минуле, тепер хочуть зламати майбутнє. Що робити, щоб їхнє майбутнє, як руїни вбитих міст бульдозерами не згребли в якісь страшні купи? Ми ж відчуваємо безпорадність від цього?"

Дмитро Муратов
Дмитро Муратов
Фото: Novaya Gazeta. Europe / Telegram

За словами росіянина, ця ситуація підштовхнула його до продажу власної Нобелівської медалі.

"Ми хочемо, щоб був флешмоб боротьби з несправедливістю. Бажаємо, щоб люди виставляли на торги свої реліквії, щоб допомогти іншим. В однієї дитини, яка була біженцем із Маріуполя, була молитва: "Господи, допоможи мені зарядити телефон, щоб зателефонувати своїй мамі". Я прошу всіх у залі на секунду подумати, що це ваша дитина"

Варто зазначити, що після початку війни Муратов закликав її припинити. Також його "Новая газета" зупинила роботу в цей період. Формальна причина – попередження роскомнагляду про відсутність у матеріалах видання маркування іноагентів.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Андрій Данилко продасть цінну річ Фредді Мерк'юрі, щоб підтримати Україну.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше