Хакерська атака

Хакери зламують комп'ютери і змушують жертв займатися благодійністю

Shutterstock

"Перетворилися на добру людину, ставши жертвою програми-вимагача GoodWill"

Кіберзлочинці створили новий вірус "для благодійних цілей", повідомляє "Дивогляд". 

Компанія з кібербезпеки Cloudsek розповіла про чергові махінації хакерів, які вимагають у жертв гроші "на благодійність". Цей вірус-шифрувальник був створений в рамках програми Goodwill, автором якої може бути угрупування з Північної Кореї.

Як повідомляється, після зараження програма GoodWill накладає блокування на документи, медіа, базу даних та інші файли, що містяться на комп'ютері. Таким чином, отримати доступ до них можна лише через спеціальний ключ.

Для дешифрування своїх даних користувач повинен виконати три обов'язкові дії, а в якості підтвердження цього – викласти допис у соцмережі. Так, хакери вимагають від власників уражених комп'ютерів віддати одяг безхатнім, нагодувати дітей з незаможних сімей в кафе, або віддати гроші людям, які потребують цього. 

Все це необхідно зняти на відео і викласти його на свої акаунти у соцмережах, щоб довести, що всі умови були виконані. При цьому обов'язково треба зазначити, що ви "перетворилися на добру людину, ставши жертвою програми-вимагача GoodWill".

Після цього кіберзлочинці ретельно перевірять всі надані їм докази і якщо вони будуть справжніми – нададуть користувачу повний набір ключів для дешифрування даних на комп'ютері.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що експерти з кібербезпеки повідомили про серйозну хакерську загрозу.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ