Як правильно діяти під час обстрілу – поради

Через російське вторгнення на територію України багато мешканців стали жертвами обстрілів та інших атак ворога. У цій ситуації вкрай важливо знати, як правильно діяти

Артобстріл

Коли ви чуєте залп запуску та бачите у повітрі слід снаряда чи спалах уночі – вірогідно ви стали свідком артилерійського обстрілу системами залпового вогню. Якщо житло знаходиться у зоні активних бойових дій, де можливі артобстріли, то зміцніть вікна, щоб уникнути розльоту уламків скла. Окрім традиційного заклеювання скотчем, радимо закрити їх меблями чи мішками з піском.

Обстріл стрілецькою зброєю

Зброя
Зброя
Фото: Фото з відкритих джерел

Читайте також:

Радимо сховатися вдома у захищеному приміщенні, щоб двері та вікна були від вас якомога далі. Наприклад, підійде ванна кімната чи сходовий майданчик у під'їзді. У разі відсутності такої можливості лягайте та прикривайте тіло стійкими предметами.

Якщо людина знаходиться на відкритій місцевості, то їй варто лягти на землю, сховатися за виступом (сходинки чи бетонна сміттєва урна) і закрити голову руками. Тіло розташуйте у безпечному положенні: згрупуйтеся, лежіть у позі ембріона, розверніть ноги у бік стрілянини, прикрийте голову руками та відкрийте рот (це врятує від контузії). Пам'ятайте, що ховатися за автомобілем або кіоском небезпечно.

Мінометний обстріл

Коли ви чуєте свист снаряда, а за кілька секунд – вибух, тоді падайте на землю, закривайте вуха та відкривайте рот. Після першого вибуху намагайтеся сховатися у підземному переході, метро, укритті, канаві, траншеї, ямі, широкій трубі водостоку, каналізаційному люку чи за високим бордюром.

Серед небезпечних схованок під час мінометного обстрілу зазначимо під'їзди, арки, сходові майданчики, підвали, автомобілі чи автозаправні станції. Якщо вас завалило, то кличте на допомогу та чекайте фахівців.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що робити, якщо помітили підозрілий предмет на вулиці.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше