ворона

У Швеції ворони обмінюватимуть сміття та недопалки з вулиць на їжу

Shutterstock

Якщо проєкт буде вдалим, то його поширять на інші регіони

У Швеції ворони очищатимуть місто від сміття. Як це відбуватиметься розповідає "Дивогляд" із посиланням на The Local

Автори проекту Corvid Cleaning планують якомога краще очистити шведське місто Седертельє. До цього вони вирішили залучили ворон.

Як повідомляється, розробники стартапу хочуть обмінювати у птахів сміття та недопалки на їжу. Для цього будуть встановлені спеціальні автомати. 

"Ворон легше навчати. До того ж є велика ймовірність того, що вони навчатимуть один одного", – розповів засновник компанії Corvid Cleaning Гюнтер-Ханссен.

Раніше такий механізм збору сміття за допомогою птахів використовували в інших країнах світу. Зокрема, в Амстердамі та Франції.

Запроваджуючи свій проект у Швеції, автори запевняють, що допоможуть місцевим боротися з недопалками, які становлять 62% від загального сміття на вулицях.

"Сьогодні збір кожного недопалка коштує від 80 ере до 2 крон. Якщо недопалки збиратимуть ворони, то, можливо, вартість впаде до 20 ере за недопалок. Кількість заощаджених грошей залежатиме від того, скільки сміття зберуть ворони", – сказав Гюнтер-Ханссен.

Тестування проєкту розпочнеться вже навесні. Якщо все піде за планом і результати будуть позитивні, то у подальшому ідею поширюватимуть і на інші регіони.

"Цікаво, що ми можемо навчити ворон підбирати недопалки, але не можемо навчити людей не кидати їх на землю", – сказав Гюнтер-Ханссен.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що в Австралії проводять покази мод качок.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ