"Король Річард", "Ранкове шоу" та "Дюна": оголошено номінантів премії "Золотий глобус-2022"

фото із соцмереж

Названо дату вручення нагород кінопремії

Голлівудська асоціація іноземної преси (HFPA) оприлюднила список номінантів на кінопремію "Золотий глобус-2022". Про це повідомляє "Дивогляд". 

Майбутня 80-та премія, яка визначає переможців за найкращі здобутки у галузі кіно й телебачення, відбудеться вже 9 січня 2022 року. 

Усі номінанти розподілилися на дві основні категорії: кіно і телебачення.

 

Категорія "Кіно"

Найкраща драма

  • "Белфаст";
  • "CODA: Дитина глухих батьків";
  • "Дюна";
  • "Король Річард";
  • "Влада пса".

Найкраща комедія чи мюзикл

  • "Не дивіться вгору!";
  • "Сірано";
  • "Лакрична піца";
  • "Тік-так, бум!";
  • "Вестсайдська історія".

Найкращий режисер

  • Кеннет Брана ("Белфаст");
  • Джейн Кемпіон ("Влада пса");
  • Стівен Спілберг ("Вестсайдська історія");
  • Дені Вільнєв ("Дюна");
  • Меггі Джілленхол ("Незнайома донька").

Найкращий сценарій

  • "Влада пса";
  • "Паралельні матері";
  • "Дюна";
  • "Енканто";
  • "Французький вісник".

Найкращий драматичний актор

  • Бенедикт Камбербетч ("Влада пса");
  • Вілл Сміт ("Король Річард");
  • Дензел Вашингтон ("Макбет");
  • Хав'єр Бардем ("Бути Рікардо");
  • Махершала Алі ("Лебедина пісня").

Найкраща драматична акторка

  • Олівія Колман ("Незнайома донька");
  • Леді Гага ("Дім Гуччі");
  • Крістен Стюарт ("Спенсер");
  • Ніколь Кідман ("Бути Рікардо");
  • Джессіка Честейн ("Очі Теммі Фей").

Найкращий комедійний актор

  • Леонардо Ді Капріо ("Не дивіться вгору!");
  • Ендрю Гарфілд ("Тік-так, бум!");
  • Купер Хоффман ("Лакрична піца");
  • Ентоні Рамос ("На висотах!");
  • Пітер Дінклейдж ("Сірано").

Найкраща комедійна актриса

  • Маріон Котіяр ("Аннетт");
  • Дженніфер Лоуренс ("Не дивіться вгору!");
  • Емма Стоун ("Круелла");
  • Рейчел Зеглер ("Вестсайдська історія");
  • Алана Хаїм ("Лакрична піца").

Найкращий актор іншого плану

  • Джеймі Дорнан та Кіаран Хайндс ("Белфаст");
  • Трой ("CODA: Дитина глухих батьків");
  • Коді Сміт-Макфі ("Влада пса");
  • Бен Аффлек ("Нижній бар").

Найкраща акторка іншого плану

  • Кірстен Данст ("Влада пса");
  • Катріна Балф ("Белфаст");
  • Аріана Дебос ("Вестсайдська історія");
  • Онжаню Елліс ("Король Річард");
  • Рут Негга ("Ідентичність").

Найкращий повнометражний мультфільм

  • "Енканто";
  • "Лука";
  • "Райя та останній дракон";
  • "Втеча";
  • "Мій син Ахмад".

Найкращий іноземний фільм

  • "Рука Бога" (Італія);
  • "Герой" (Іран – Франція);
  • "Паралельні матері" (Іспанія);
  • "Сядь за руль моєї машини" (Японія);
  • "Купе номер 6" (Фінляндія – Росія – Німеччина).

Категорія "Телебачення"

Найкращий драматичний серіал

  • "Ранкове шоу";
  • "Поза";
  • "Люпен";
  • "Гра в кальмара";
  • "Спадкоємці".

Найкращий комедійний серіал

  • "Хитрощі";
  • "Пси резервації";
  • "Тед Лассо";
  • "Вбивства в одному будинку";
  • "Велика".

Найкращий мінісеріал або антологія

  • "Американська історія злочинів: Імпічмент";
  • "Прибиральниця";
  • "Мейр із Істтауна";
  • "Підземна залізниця";
  • "Ломка".

Найкращий драматичний актор

  • Браян Кокс і Джеремі Стронг ("Спадкоємці");
  • Біллі Портер ("Поза");
  • Омар Сі ("Люпен");
  • Лі Джон Дже ("Гра в кальмара").

Найкраща драматична акторка

  • Дженніфер Еністон ("Ранкове шоу");
  • Крістін Баранскі ("Добре боротьба");
  • Єлізабет Мосс ("Оповідання служниці");
  • Узо Адуба ("Пацієнти");
  • Емджей Родрігес ("Поза").

Найкращий комедійний актор

  • Стів Мартін і Мартін Шорт ("Вбивства в одному будинку");
  • Ентоні Андерсон ("Темніють");
  • Джейсон Судейкіс ("Тед Лассо");
  • Ніколас Холт ("Велика").

Найкраща комедійна актриса

  • Ель Фаннінг ("Велика");
  • Джин Смарт і Ханна Айнбіндер ("Хитрощі");
  • Трейсі Елліс Росс ("Темніють");
  • Ісса Рей ("Біла ворона").

Найкращий актор у мінісеріалі

  • Пол Беттані ("ВандаВіжн");
  • Майкл Кітон ("Ломка");
  • Оскар Айзек ("Сцени з подружнього життя");
  • Юен Макгрегор ("Холстон");
  • Тахар Рахмі ("Змій").

Найкраща акторка у мінісеріалі

  • Елізабет Олсен ("ВандаВіжн");
  • Кейт Вінслет ("Мейр із Істтауна");
  • Маргарет Куеллі ("Прибиральниця");
  • Синтія Аріво ("Геній: Арета");
  • Джесіка Честейн ("Сцени з подружнього життя").

Найкращий актор іншого плану

  • Кіран Калкін ("Спадкоємці");
  • Бретт Голдстейн ("Тед Лассо");
  • Біллі Крудап і Марк Дюпласс ("Ранкове шоу");
  • Про Ен Су ("Гра в кальмара").

Найкраща акторка іншого плану

  • Дженніфер Кулідж ("Білий лотос");
  • Енді Макдауелл ("Прибиральниця");
  • Сара Снук ("Спадкоємці");
  • Кейтлін Девер ("Ломка");
  • Ханна Уеддінгем ("Тед Лассо").

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" ділився з вами списком переможців кінопремії Оскар-2021.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше