Кривава повня у жовтні 2021: що треба знати і чим вона небезпечна

На дарма люди здавна стежили за місячним рухом

Незабаром українці зможуть спостерігати за незвичайним явищем, яке отримало назву Кривава повня – це період, коли місяць перебуває у своїй максимальній фазі і може набути криваво-червоного забарвлення, пише "Дивогляд".

Жовтневу повню також називають Місяцем мисливця або Повнею врожаю.

У 2021 році вона припадає на 20 жовтня.

За кілька годин до піку повні Місяць стає яскравішим і складається враження, що він збільшується у розмірах. Учені називають це опозиційним ефектом і пояснюють тим, що у цей момент на Місяці зникають тіні.

У Північній півкулі жовтневий повний місяць стане першим осіннім, адже попередній був незадовго до дня рівнодення, тобто ще у період астрономічного літа.

Люди здавна стежили за рухом Місяця і приділяли цьому велике значення. Жовтнева повня вважається особливою, бо вона стається незадовго до 31 жовтня. У західній культурі цей день відомий як Свято всіх святих або Хелловін (Геловін). А от древні слов’яни цього дня відзначали Велесову ніч.

Вважалося, що в цей час відбувається боротьба між добром і злом, а кордон між світами стирається. Тому на землю приходять померлі предки, а нечиста сила може нападати на людей.

Наші предки у цей день намагалися не виходити з дому і вірили, що кожна (навіть знайома) дорога може завести людину у непрохідну гущавину та погубити.

Також поганою прикметою вважалося заводити цього дня нові знайомства.

Кривава повня
Кривава повня
Фото: Shutterstock

У період жовтневої повні також не радять:

  • Пити алкогольні напої
  • Брати гроші в борг і віддавати борги
  • Починати нові великі справи
  • Робити косметичні процедури
  • Це не найкращий час для переїздів
  • Також не варто піддаватися надмірним фізичним навантаженням.

Цей період не дуже підходить для позбавлення від всього старого і непотрібного. Тож наводити лад у домі і викидати мотлох краще в інший час. 

20 жовтня повний місяць буде відбуватися в знаку Овна, і у цей час радять якомога уважніше стежити за своїми і чужими емоціями - є великий шанс випадково кинутим словом зіпсувати відносини з оточуючими.

Нагадаємо, нещодавно учені дослідили, як Місяць впливає на сон людини.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше