Виставка "30 років свободи"

У Празі відкрили виставку, присвячену 30-річчю Незалежності України – фото й відео

Sergii Stetsenko (RFE/RL)

Виставку назвали "30 років свободи"

У суботу, 14 серпня, у центрі Праги (Чехія) відкрили фотовиставку зі світлинами, де зафіксовані найвизначніші події з часів здобуття Україною незалежності 24 серпня 1991 року. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Радіо Свобода".

Експозиція присвячена дипломатичним, культурним, науковим і спортивним подіям, які відбулися в Україні за часів незалежності. Зокрема, можна побачити фотографії з голосуванням у ВРУ за незалежність 1991 року, успіхи на "Євробаченні" Руслани та Джамали, спортивні досягнення Андрія Шевченко та місця, які варто відвідати у нашій країні.

Окрім цього, на виставці "30 років свободи" присутні світлини, присвячені трагічним подіям сучасності – російській агресії у Криму та на Донбасі.

"Ми хочемо донести європейцям та безпосередньо чехам правду про те, що відбулося у 2014 році: окупація Криму, агресія на Донбасі, про нашу армію. Також ця виставка є унікальною, бо спрямована також на чесько-українські відносини. Наприклад про Вацлава Гавела та Україну, та про українців, які жили і живуть тут у Чехії", – розповів посол України в Чехії Євген Перебийніс.

Виставку урочисто відкрили Перебийніс і Станіслав Асєєв – журналіст, письменник і колишній в'язень російських найманців.

"Те, що ми сьогодні зібралися, хоч і невеличкою громадою, є дуже символічним як і вся експозиція. І для тих, хто просто проходить Прагою треба розповідати, що взагалі відбувається в нашій країні, як вона дійшла до свого 30-річчя", – зазначив Асєєв.

Виставку організувало посольство України в Чеській республіці, а тривати вона буде до 30 серпня 2021 року.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що на 30-річчя Незалежності України у центрі Києва дасть концерт світова зірка опери.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ