Євро-2020: Італія перемагає Англію і стає Чемпіоном Європи

Вперше в історії на Євро-2020 одній команді вдалося виграти у двох серіях пенальті поспіль

У неділю, 11 липня, на лондонському стадіоні "Вемблі" відбувся фінальний матч Євро-2020. За довгоочікуваний трофей змагалися збірні Англії та Італії. Про це повідомляє "Дивогляд".

Для англійців, які грали на рідному стадіоні, цей фінал став першим в історії Чемпіонатів Європи. Багато хто очікував, що на "Вемблі" прийде сама королева Єлизавета ІІ, однак на трибунах помітили лише її онука, принца Вільяма з Кейт Міддлтон і їхнім старшим сином - принцом Джорджем.

Для Італії цей фінал теж мав особливе значення, адже Скуадра Адзурра, як називають італійську збірну, програвала у фіналі в 2012-му та 2000-му, а єдиний раз ставала найкращою на континенті в далекому 1968-му.

Поєдинок розпочався приголомшливо для Італії – вже на другій хвилині Люк Шоу відкрив рахунок у грі. Це гол став найшвидшим в історії Чемпіонатів Європи.

В першому таймі команда Роберто Манчіні так і не зрозуміла, як протистояти насиченому англійському захисту. Але після перерви італійцям вдалось перехопити ініціативу та зрештою зрівняти рахунок на 67-й хвилині. Після подачі кутового відзначився захисник Леонардо Бонуччі.

Вирвати перемогу в основний час жодній з команд не вдалось, як, власне, і в овертаймі. Тож володаря трофею довелось визначати за допомогою серії пенальті. І тут теж була своя драма. Голкіпер Англії Джордан Пікфорд парирував другий удар і вивів свою команду вперед. Але далі підвели гравці, яких головний тренер Англії Гарет Саутгейт випускав на заміну спеціально під серію пенальті. Маркус Рашфорд влучив у стійку, а Джейдон Санчо не зміг переграти Доннаруму. Італійці дві свої спроби реалізували і могли закрити серію п’ятим ударом, однак штатний пенальтист Скуадри Жоржиньо не справився.

Рятувати нічию для Англії і відповідно продовжувати серію пенальті пішов 19-річний Букайо Сака. Проте його удар відбив Джанлуїджі Доннарумма. Таким чином, збірна Італії стала переможцем Євро-2020.

До речі, це перший випадок в історії Євро, коли одна команда виграє дві серії пенальті поспіль. У попередньому матчі Італія обіграла Іспанію по пенальті.

Італія Євро-2020

Італійці на радощах навіть шорти губили)

Ну добре, що хоч королеви не було на стадіоні.

Євро-2020. Фінал
11 липня. Лондон. Вемблі
Італія – Англія 1:1, пен. 3:2
Голи: Бонуччі 67 – Шоу 2

Нагадаємо, у чвертьфіналі Євро-2020 Англія зіграла з Україною. Тоді англійці теж забили швидкий гол у першому таймі, а гра закінчилася з розгромним для українців рахунком 0:4.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!