"Це підживило її параною": журналіст BBC обманом змусив принцесу Діану дати йому сенсаційне інтерв'ю

Багато хто вважає, що між тим інтерв'ю і смертю Діани є прямий зв'язок.

У Великій Британії спалахнув новий скандал, пов’язаний із королівською родиною. Незалежне розслідування довело, що у 1995 році кореспондент ВВС використав обман і фальшиві документи, щоб змусити принцесу Діану вперше розповісти про подружню зраду принца Чарльза. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC News.

Розслідування на чолі з колишнім суддею Верховного суду Британії лордом Дайсоном встановило, що на той момент молодий і маловідомий журналіст ВВС Мартін Башир підробив банківські документи, щоб домогтися сенсаційного інтерв’ю з Леді Ді. Кореспондент переконав брата Діани, Чарльза Спенсера, у тому, що папараці платили людям із найближчого оточення його сестри, щоб вивідати таємну інтимну інформацію.  Башир також переконав принцесу Діану у тому, що у королівському палаці існує змова проти неї.

Врешті решт, Діана погодилася на інтерв’ю, в якому вперше відверто розповіла про роман її чоловіка, принца Чарльза з Каміллою Паркер Боулз.

Діана розповіла, що вона нещаслива в королівській родині. Що її шлюб з принцом Чарльзом зазнав краху, вони не живуть разом, він зраджує їй, а вона - йому.

Саме у цьому інтерв'ю прозвучала фраза, яка згодом стала відомою - "У цьому шлюбі нас було троє" - принцеса Діана, принц Чарльз і Камілла.

Через рік королівське подружжя розлучилося. А ще через рік, у серпні 1997 року, Діана трагічно загинула в автокатастрофі.

Сини принцеси Діани, принци Вільям і Гаррі, негайно прокоментували новину про розкриття обману Башира.

Принц Вільям заявив, що життя його матері після цього інтерв’ю було безповоротно зруйноване. Він звинуватив ВВС у тому, що телекомпанія "висловлювала неправдиві твердження щодо королівської родини, що зіграло на страхах і підживлювало параною" принцеси Діани.

"Це інтерв'ю стало основним внеском у погіршення стосунків моїх батьків, і з тих пір нашкодило незліченній кількості інших людей", - сказав Вільям, додавши, що "оманливі методи, завдяки яким Мартін Башир отримав доступ до принцеси, істотно вплинули на те, що сказала моя мати".

Принц Гаррі, у свою чергу, розповів, що смерть матері змусила його пити забагато алкоголю, щоб замаскувати свій біль.

"Я хотів пити, я хотів приймати наркотики, я хотів робити щось таке, що могло б зменшити мої відчуття", - розповів герцог Сассекський.

Брат Діани, граф Спенсер, згадуючи обставини, які призвели до тих подій, розповів, що вперше він зустрівся з Баширом 31 серпня 1995 року. І рівно через два роки Леді Ді загинула.

"І я проводжу пряму лінію між тими двома подіями", - заявив Спенсер.

Для компанії ВВС ситуацію погіршує те, що у 1996 році, коли газета Mail on Sunday оприлюднила фальшиві банківські виписки, зроблені Баширом, ВВС провела внутрішнє розслідування, після якого виправдала свого кореспондента. А тодішній керівник відділу новин Тоні Голл (нині лорд Голл), який проводив розслідування, згодом став генеральним директором BBС.

Нагадаємо, британські королівські експерти заявили, що коронація принца Чарльза може призвести до занепаду монархії.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше