У вас спина біла: історія 1 квітня та найцікавіший розіграш усіх часів

День сміху, що також відомий як День дурня, є міжнародним святом, яке відзначають 1 квітня.

У цей день люди намагаються якомога цікавіше розіграти своїх близьких та оточення.

Історія

Є версія, що спочатку в цей день багато людей святкували День весняного рівнодення і Час Великодня. Саме тоді було прийнято жартувати.

Окрім цього, це свято може мати зв'язок зі Стародавньою Грецією, а саме фестивалем Деметри. Згідно з легендою, Аїд – бог підземного царства – вкрав дочку богині Деметри Персефону. Її довго шукали, але зрозуміли, що крик дівчини – лише примарне відлуння, а саме викрадення – обман.

Дивовижно, але в давній Індії 31 квітня святкували День жартів, присвячений індійській богині Сіте. Для її залучення стародавні люди починали жартувати та веселитися.

На думку науковців, в Україну це свято прийшло з Німеччини приблизно на початку XVIII століття. Його називали брехливим днем або Марією-брехухою.

1 квітня
1 квітня
Фото: Shutterstock

1 квітня дівчата починали дурити людей, щоб верховодити майбутніми чоловіками. Для цього свята навіть є приповідка: "Першого квітня – брехня всесвітня!".

Цікаві факти

  • найцікавіші розіграші, що відбулися у цей день, вже увійшли до списку 100 першоквітневих жартів усіх часів, який називається The Top 100 April Fool’s Day Hoaxes of All Time
  • кожний десятий першоквітневий розіграш пов'язаний з домашніми тваринами
  • у цей день до травматологів звертаються у два рази частіше, ніж в інші дні
  • 23% розіграшів відбуваються  навколо вагітності
  • 1 квітня 1778 року американський бізнесмен Олівер Полов придумав знак долара – $

1 квітня
1 квітня
Фото: Shutterstock

Розіграш усіх часів

Багато людей вважають, що найбільш оригінальною у це свято виявилася телекомпанія BBC у 1957 році. 1 квітня вона запустила новину про те, що у Швейцарії стався небувалий врожай макаронів.

В ефірі демонстрували кадри зі збором селянами варених спагеті з дерев. Диктор казав, що багаторічна робота селекціонерів дозволила досягти того, що всі макарони виростають однакового розміру.

Глядачі одразу почали надсилати в редакцію листи з проханнями, щоб з ними поділилися розсадою. Лише у деяких глядачів виникли сумніви стосовно достовірності цієї інформації, а тому можна точно сказати, що жарт виявився вдалим.

Є думка, що сміх продовжує нам життя, а тому, не дивлячись на пандемію, не забувайте веселитися та гарно проводити час. "Дивогляд" вітає вас із Днем сміху!

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про найсмішніші жарти щодо початку 2021 року.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше