ЦРУ створило кота-кіборга, щоб стежити за СРСР – фото

В 60-х роках минулого століття розвідувальне управління США (ЦРУ) витратило мільйони доларів і багато часу на розробку кіборга-кота-шпигуна.

Його призначення – прослуховування нарад і приховане отримання інформації. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на IFLS.

Для цього експерти обладнали вушний канал і череп "тварини" мікрофоном і невеликим радіопередавачем, що дозволило навчити її різним командам. Зокрема, вона могли би проникати в радянське посольство для запису різних даних та подальшій їх передачі агентам ЦРУ.

ЦРУ
ЦРУ
Фото: pomalu.ru

Цю дивовижну історію приховували розсекречені документи та інші джерела. Проєкт отримав назву "Operation Acoustic Kitty".

"На розробку цього проекту пішла купа грошей. Вони "розкрили" кота, імплантували в нього мікрофон і невеликий радіопередавач, а на хвості закріпили тонку дротяну антену. По суті, вони створили монстра", – стверджує ексспеціальний помічник заступника директора ЦРУ Віктор Маркетті.

Однак, мрія американців зазнала краху. За словами експерта, кішку-кіборга розчавило таксі під час одного з перших експериментів.

"Її першою місією стала задача підслухати двох чоловіків, що сіли на лавці в парку за межами посольства СРСР. Кішку випустили поруч з об'єктами завдання, але майже відразу ж її збило таксі", – розповів він.

Проєкт "Operation Acoustic Kitty"
Проєкт "Operation Acoustic Kitty"
Фото: allthatsinteresting.com

Читайте також: "Щаслива мавпа": Ілон Маск імплантував у тварину чип, що дає змогу їй грати у відеоігри силою думки

З часом ексспеціальний помічник почав критикувати розвідувальне співтовариство США. Зокрема, він отримав популярність завдяки досить спірним і сумнівним ідеям, які вважають теоріями змови. Це означає, що експерти скептично ставляться до певних його висловлювань щодо діяльності ЦРУ.

У той же час в даних розвідувального співтовариства міститься інша інформація. Сильно відредагований звіт за назвою "Views on Trained Cats" стверджує про відносну успішність проекту, нехай і з часом ЦРУ визнало його марним.

Звіт "Views on Trained Cats"
Звіт "Views on Trained Cats"
Фото: The Central Intelligence Agency

"Ми переконалися, що це дійсно можливо. Однак наше остаточне тестування навчених кішок ... для використання в ... переконало нас, що програма не буде практично відповідати нашим вузькоспеціалізованим потребам", – сказано в звіті.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що ЦРУ використовувало сома-шпигуна для збору інформації.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше