Рак легенів

Вчені надрукували дихальні шляхи за допомогою 3D-принтеру

Shutterstock

У майбутньому цей орган використовуватимуть для трансплантації

Шведські вчені з Лундського університету оприлюднили 3D-макет дихальних шляхів, які були створені за допомогою живих клітин людини. Про це повідомляє портал Eurek Alert.

Спершу, вчені розробили новий матеріал – біоінк, за допомогою якого й відбувся 3D-біодрук людського органу. Для його створення, вчені поєднали разом матеріал з морських водоростей – альгінат та позаклітинний матрикс, який отримали з легеневої тканини.

Однією з функцій, яку виконують біочернила є підтримка дозрівання стовбурових клітин дихальних шляхів.

Вчені зазначають, що причиною спроби створення органу стала висока кількість хронічних захворюваннь легенів. Середня вартість їх трансплантації становіть €380 млрд, тож забезпечити собі таке лікування може не кожен. Саме тому вони прийняли рішення створювати органи за допомогою технології 3D-друку. Їх вартість буде значно меншою. 

Наразі, друкована 3D-модель штучних легенів доступна у зменшеному форматі. Однак вчені запевняють, що працюватимуть над вдосконаленням існуючих 3D-апаратів, щоб у майбутньому створювати біодрук великих тканин, які зможуть забезпечити людині повноцінне життя.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що дослідники розробили технологію 3D-друку, яка може прискорити вирощування штучних органів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ