Підлітковий детектив чи серйозна драма про помсту: як серіал "Люпен" побив усі рекорди за кількістю переглядів на Netflix

Серіал "Люпен" стартував на Netflix 8 січня і вже встановив рекорд за переглядами у 70 мільйонів.

Дивогляд вирішив розібратися, чому серіал викликав таке шалене зацікавлення в аудиторії та кому варто звернути увагу на новинку. 

Сюжет

Серіал "Люпен"
Серіал "Люпен"
Фото: New York Post

Історія розгортається у сучасному Парижі, однак глядача постійно відправлятимуть у минуле головного героя, аби показати цілісну картину його життя та змалювати психологічний портрет. У центрі сюжету – шахрай Ассан Діоп, який прагне помститися заможній родині за смерть свого батька 25 років тому. 

Тоді чоловіка звинуватили у крадіжці коштовного кольє та змусили зізнатися у скоєному злочині. Під тиском брехливих звинувачень батько Ассана наклав на себе руки у в'язниці, тож тепер вже дорослий Діоп поставив собі за мету помститися родині Пеллегріні. 

Цікава деталь 

Книжки про Арсена Люпена
Книжки про Арсена Люпена
Фото: independent.co.uk

"Родзинка" серіалу, яка потішила багатьох глядачів, полягає в тому, що Ассан вчиняє великі та малі крадіжки, надихаючись книжковим персонажем "джентльмена-грабіжника" Арсена Люпена. До речі, серія книжок про цього шахрая дійсно існує, тож тепер глядачі з усього світу суттєво підіймуть продажі детективів французького письменника Моріса Леблана. 

Дивовижне місто Париж 

Серіал "Люпен"
Серіал "Люпен"
Фото: Serieously

Восени всі захоплено дивилися "Емілі в Парижі" – ще один оригінальний серіал від Netflix з Лілі Коллінз у головній ролі. І так, Париж оператори зафільмували дійсно круто. Однак достатньо казково. 

Водночас "Люпен" зображує столицю Франції справжнім: без надлишку фарб та з наявністю проблем у місті. Проте те, як оператори майстерно зафільмували Лувр – місце, в якому Ассан здійснюватиме крадіжку – просто перехоплює подих. 

Акторський склад 

Серіал "Люпен"
Серіал "Люпен"
Фото: forbes.com

Роль Ассана виконав відомий багатьом за фільмом "1+1" Омар Сі. Актор чудово перетворився на впевненого, хитрого, але водночас чуттєвого злодія, який балансує між жагою помсти, родиною та власними психологічними проблемами з минулого.

Колишню дівчину та мати сина головного героя зіграла Людівін Саньє, відома за такими проєктами, як "Молодий Папа" та "Париж, я кохаю тебе". 

Мінуси "Люпена"

Серіал "Люпен"
Серіал "Люпен"
Фото: Pagina Siete

Позаяк серіал високо оцінили кінокритики, деякі глядачі наголошують на тому, що проєкт недотягує до жанру детективу, оскільки в Ассана "аж занадто легко вдаються його злочинні плани". Вкрасти – легко. Потрапити до в'язниці – ще простіше. Знайти викривальні відеозаписи та перевтілитися в іншу особу, аби оприлюднити їх на телебаченні – та не питання. 

Крім цього, також аудиторія зауважила кілька сюжетних неточностей, що хоч і не змінюють головну лінію серіалу, однак викликають питання в уважних глядачів. 

Кому варто подивитися новинку 

"Люпен" – не новий "Шерлок" 2021-го року. Цей серіал абсолютно не претендує на будь-які нагороди та титули. Саме тому його простота та певна наївність можуть стати для когось плюсом, а когось відвернути від серіалу. 

Однак насамперед Дивогляд радить його до перегляду тим, хто: 

Втомився від серйозного кіно 

Так-так, саморозвиток – це дійсно круто. Однак інколи хочеться просто розвантажити свій мозок.

Любить серіали про "джентльменів-грабіжників" 

Простими словами: історії про харизматичних злодіїв, які ніби мають відштовхувати, однак їхній шарм просто не дозволяє цьому трапитися. А ще, звісно, внутрішня драма героя, що переконує: нема тільки чорного та білого. 

Не знає, що переглянути ввечері

Нині креативна група проєкту випустила всього п'ять серій "Люпена". За словами режисера, решта серій сезону також відзняті, проте дата релізу продовження поки невідома. Тож є час динамічно провести п'ять годин свого життя, споглядаючи на досконалі плани Ассана з викрадення кольє у Луврі, драматичні флешбеки та мальовничий Париж. 

Раніше Дивогляд розповідав про ще одну популярну новинку на Netflix – костюмну драму "Бріджертони". 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше