Серіал "Бріджертони"

Темношкіра Королева, сцени пристрасті та світські заходи під пісні Біллі Айліш : як костюмована драма "Бріджертони" за кілька тижнів стала найпопулярнішим серіалом на Netflix

netflix.com

Не дивилися ще новинку від Netflix "Бріджертони"? А даремно, адже цей серіал дійсно складає конкуренцію минулорічному хіту "Хід королеви".

Редакція "Дивогляд" переглянула яскраву костюмну драму, створену за мотивами бестселерів Джулії Квін, та дійшла висновку, кому варто звернути увагу на "Бріджертонів", а для кого серіал може видатися нісенітницею. 

Епоха Регентства 

Серіал охоплює часові межі початку ХІХ століття. Епоха романів Джейн Остін та сестер Бронте, коли леді стурбовані тільки одним базовим питанням – як знайти собі чоловіка та створити з ним родину. Водночас на тлі класичної моделі поведінки жінок тієї епохи, на зміну традиціям та обрядам творці "Бріджертонів" протиставляють молодих дівчат, які не бачать сенсу витрачати усе життя тільки на родину: вони прагнуть вчитися та працювати. 

Кадр з серіалу "Бріджертони"
Кадр з серіалу "Бріджертони"
Фото: Скріншот відео

Сюжет розгортається довкола класичної (майже) родини Бріджертонів: удови з чотирма доньками та синами. Юна Дафна, яка дотримується традиційних поглядів на родину та шлюб, шукає на світських вечірках чоловіка з гарною репутацією, який зумів би подарувати їй щастя та дітей. 

Пліткарка по-британськи 

Пам'ятаєте популярний молодіжний серіал "Пліткарка"? У "Бріджертонах" вона також є. Ця невідома жінка, яка носить псевдонім Леді Уінслоу, має поважну репутацію та вплив на весь світський прошарок суспільства. 

Кадр з серіалу "Бріджертони"
Кадр з серіалу "Бріджертони"
Фото: прінт-скрін з відео

Жінка веде щоденні хроніки у газеті, в яких пише про таємниці герцогів та герцогинь. Вона викриває усі секрети та може як зробити молодій дівчині репутацію найбажанішої нареченої у сезоні, так і зруйнувати її життя назавжди. Така серіальна "родзинка" є цікавим сюжетним доповненням, що вносить інтригу до останніх хвилин крайньої серії. 

Кохання чи еротика?

На диво, серіал, в якому герцоги та юні леді поводяться доволі стримано серед людей, показує зворотний бік життя звичайних британців: перша шлюбна ніч без цензури, походеньки по борделях та навіть нетрадиційні стосунки чоловіків. 

Кадр з серіалу "Бріджертони"
Кадр з серіалу "Бріджертони"
Фото: скріншот

Расове питання 

Каст серіалу підбирався методом "сліпого кастингу". Саме тому частина персонажів, попри відповідну добу, має темний відтінок шкіри. І навіть сама Королева Шарлотта. Цей нюанс, до речі, спричинив цілу низку суперечок щодо того, чи була реальна королева першою чорношкірою главою Британії. 

Кадр з серіалу "Бріджертони"
Кадр з серіалу "Бріджертони"
Фото: скріншот

Хоча загальний мультикультуралізм є художньою вигадкою, ідея того, що Королева Шарлотта була чорношкірою, має деякі історичні підстави. За словами історика Маріо де Вальдеса, жінка була прямим нащадком чорношкірої гілки португальської королівської родини. Висновки історика наробили галасу, оскільки його теорія припускає змішану расу онуки Шарлотти, Королеви Вікторії, а отже, і Королеви Єлизавети II.

Кому дивитися 

"Бріджертони" – легка романтична драма, яку можна подивитися за кілька вечорів. У сезоні всього 8 серій, однак ходять чутки, що серіал продовжать ще на кілька сезонів. 

Він сподобається глядачу, який любить не тільки цікаву історію, а й візуальне оформлення. Художники-постановники зробили неймовірно гарне костюмоване шоу, в якому блищить кожен камінчик та пишних сукнях герцогинь. 

Кадр з серіалу "Бріджертони"
Кадр з серіалу "Бріджертони"
Фото: прінт-скрін з відео

Не варто шукати у серіалі історичну правду до кожної секунди, адже "Бріджертони" зовсім не про це. Так, тут можна побачити і перші джерела фемінізму, і дослідити психологію дівчат, які перетворюють своє життя на очікування шлюбу. 

"Бріджертони" – спосіб як зануритися в атмосферу 19 століття разом, так і просто відпочити від рутини та супутніх проблем. А це – саме те, чого нам інколи так не вистачає у житті. 

 Читайте також: Довгоочікувані серіальні прем'єри січня. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ