3 січня

3 січня: яке в цей день свято та в кого день ангела

Shutterstock

Що святкують 3 січня?

3 січня у світі відзначають неофіційний День соломинки. Цього дня 1888 року американець Марвін Стоун запатентував першу паперову соломинку для коктейлів. Бо лушпиння у напої від справжньої соломинки його дратувало.

Цього дня у 1924 році британська експедиція знайшла головний скарб гробниці єгипетського фараона Тутанхамона— кам'яний саркофаг фараона. Коли в лютому саркофаг відкрили, всередині виявилася золота труна з мумією самого Тутанхамона.

У 1925 році Беніто Муссоліні оголосив себе диктатором Італії. А у 1957 році компанія Hamilton Watch представила перший у світі електронний годинник.

3 січня 1961 року США розірвали дипломатичні відносини з Кубою. А роком пізніше цього ж дня Папа Римський відлучив від церкви Фіделя Кастро.

Церковні свята

У християнському календарі 3 січня - день, коли вшановують пам'ять Мучениці Іуліанії і з нею 500 мужів та 130 дружин. Це сумна історія про 9-річну дівчинку, яку батько заручив із місцевим градоначальником. Батько і наречений Іуліанії були язичниками, але дівчинка, яка мала гострий розум і добре серце, "зрозуміла примарність і обман язичницької віри". Вона потай прийняла хрещення і відмовилася від заміжжя. За це дитину довго били і мучили, але після кожної екзекуції вона отримувала чудесне зцілення від Бога, як говорить переказ.

Близько п'ятисот чоловіків і понад сотні жінок сповідали себе християнами після того, як побачили стійкість і мужність святої мучениці, і були обезголовлені, тим самим хрестившись власною кров'ю. Зрештою, Іуліанія теж була засуджена до смерті. Страта святої мучениці відбулася у 304 році.

Народні прикмети та традиції

  • Якщо на землі лежить багато снігу – рік буде родючим.
  • Морозна погода і невелика кількість снігу віщували посушливі дні влітку.
  • Якщо в лісі далеко і виразно чується відлуння – за прикметами, чекайте сильних морозів в найближчі дні.

Що не можна робити сьогодні 

  • Нікому не можна бажати здоров’я і щастя, адже вийте все навпаки.
  • Не можна 3 січня підглядати і підслуховувати.
  • Не розмовляйте занадто голосно і не кричіть.

У кого сьогодні день ангела 

3 січня свої іменини відзначають: Михайло, Микита, Сергій, Уляна, Юлія, Юліана. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ