Новий рік-2022: як відзначають свято у різних країнах світу – фото

Новий рік – міжнародне свято, що завжди сповнене розмаїттям вогнів, різних смачних страв та особливої атмосфери.

"Дивогляд" дізнався, як зустрічають Новий рік у різних країнах світу. Попри те, що пандемія внесла свої корективи, маємо надію, що прийдешній рік Блакитного (Чорного) Водяного Тигра зуміє повернути людям повноцінне свято й радісні емоції. 

Індія

Новий рік в Індії
Новий рік в Індії
Фото: Shutterstock

В Індії Новий рік має назву Дівалі – Свято вогнів. Традиційно його святкують наприкінці жовтня або на початку листопада. Зазвичай вулиці індійських міст прикрашені яскравими квітами, вогнями та ліхтариками. 

Традиційно індійці дарують одне одному цікаві подарунки. Для дітей гостинці кладуть на спеціальну святкову тацу, а потім підводять їх до неї із заплющеними очима. Увечері, коли сутеніє, люди виходять надвір, щоб запускати святкові феєрверки та петарди.

Китай

Китайський Новий рік
Китайський Новий рік
Фото: Shutterstock

У Китаї Новий рік називають Святом весни та відзначають його з 21 січня до 21 лютого, коли місяць проходить свій повний цикл. Святкування триває упродовж 15 днів та завершується Святом ліхтарів, у якому беруть участь як діти, так і дорослі. 

Від самого ранку китайці роблять прибирання у будинку, оскільки вважають, що чистота відганяє злих духів. Ввечері сім'ї збираються разом на вечерю, де дарують (цікаво) не подарунки, а червоні конверти з грошима. Це поширюється навіть на дітей. 

Читайте також: Китайський Новий рік 2022: рік якої тварини і коли святкують 

Франція

Париж, Франція
Париж, Франція
Фото: Shutterstock

У Франції немає Діда Мороза. Натомість до дітей приходить Пер Ноель у шубі, червоному ковпаку та дерев'яних черевиках. Пересувається він на ослику. За легендою Пер Ноель пробирається до оселі через димар та залишає подарунки у спеціальному взутті біля каміну. 

Англія

Лондон
Лондон
Фото: Shutterstock

В Англії є традиції прикрашати оселю до Нового року не тільки ялинкою, але й гілками омели. Їх розвішують у кожному вільному кутку – навіть на люстри. Вважається, що ця рослина приносить у дім щастя і охороняє мешканців від хвороб.

Ірландія

Дублін
Дублін
Фото: Shutterstock

В Ірландії Новий рік не тільки родинне свято. Напередодні події двері всіх будинків відчиняються навстіж. Кожен охочий може зайти до будь-якої оселі та долучитися до святкування. Гість має почесний статус у домі – його частують найкращими стравами. 

Після вечері вони виходять гуляти на вулицю. До дванадцятої години ірландці збираються на центральній площі міста, де встановлено святкову ялинку. 

Куба

Куба
Куба
Фото: Shutterstock

На Кубі традиційно прикрашають не ялинку, а хвойне дерево араукарію або просто пальму. Замість шампанського у країні заведено пити ром із соком та лікером. Напередодні Нового року мешканці країни наповнюють водою усі відра та глечики. А опівночі вони виливають її з вікон. 

За легендою таким чином вони позбавляють свій дім від негараздів у прийдешньому році. Цікаво, що на Кубі немає Діда Мороза, але є три його аналоги: Вальтасар, Гаспар і Мельхіор.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як в Австралії святкують Різдво. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше