Всесвітній день сім'ї

Сьогодні у світі відзначають День сім'ї: цікаві факти та історія святкування

Time and date

Чудова нагода гарно провести день зі своїми рідними

15 травня у всьому світі традиційно відзначають День сім'ї. Це свято було започатковане у 1994 році Організацією об'єднаних націй.

Головна мета цього святкування – підкреслити важливість сім'ї для суспільства, нагадати, що кожна родина особлива й унікальна, а також звернути увагу на численні проблеми, які виникають у родинах.

На думку ООН, коли зневажаються основні права однієї сім'ї – єдність усієї людської сім'ї, членами якої вони є, перебуває під загрозою. Щороку до дня сім'ї обирається особлива тема. У 2020 році це "Сім'ї у розвитку: Копенгаген і Пекін +25".

Це ще доволі "молоде" свято, тому точно встановлених традицій його відзначення ще не сформувалось. Багато родин самостійно придумує, як відзначити цю дату: весело провести час вдома, виїхати на природу, прогулятися містом, відвідати зоопарк чи атракціони. Сьогодні є безліч варіантів зробити дозвілля оригінальним та незабутнім.

Ось кілька цікавих і смішних фактів про сім'ї:

  • Одружені чоловіки живуть довше, ніж холостяки. Вони також частіше займають вищі посади. Що ж до жінок, то заміжні, за статистикою, заробляють на 4-5% більше, ніж самотні.
  • У німецькій мові існує слово Drachenfutter, що буквально перекладається як "корм дракона". Цим терміном німецькі чоловіки називають подарунок своїй дружині, – коробку цукерок або букет квітів – який вони змушені підносити, провинившись у чомусь, наприклад, повертаючись пізно додому п'яними.
  • Звичай поцілунку молодят у кінці церемонії одруження прийшов до нас із Стародавнього Риму. Тоді він мав дещо інший сенс – весілля розглядалася як контракт, а поцілунок служив своєрідною печаткою, що скріплює договір.
  • Традиція носити обручки на безіменному пальці прийшла до нас від древніх єгиптян, у яких її перейняли греки і римляни. Уже середньовічні автори запропонували пояснення такому звичаю: нібито через безіменний палець проходить vena amoris (вена любові), що йде прямо до серця.
  • У середньовічній Європі, особливо в німецьких народів, суперечки нерідко вирішувалися судовим поєдинком – хто в ньому перемагав, того оголошували правим. Особливим різновидом таких дуелей були поєдинки між подружжям, які вирішували таким чином свої сімейні негаразди. Щоб зрівняти шанси, для чоловіків влаштовували обмеження: наприклад, один із законів наказував чоловікові в ході такого поєдинку знаходитися в неглибокій ямі і битися дерев'яною палицею, а дружина, озброєна камінням у бойовій "панчосі", могла переміщатися навколо нього вільно.
  • У початковому тексті Камасутри сексуальним практикам відводилася тільки п'ята частина. Усе інше було присвячено сім'ї та любові загалом. Ілюстрацій різних сексуальних поз також не було, вони з'явилися тільки в 16-17 століттях, коли Індією правили Великі Моголи.

Нагадаємо, у суботу, 16 травня, в Україні відзначатимуть День Європи – як день спільних цінностей та спільної історії всіх націй континенту.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ