Унікальна знахідка у стародавньому місті майя (репортаж)

Унікальна археологічна знахідка у Мексиці. Фахівці виявили давній саркофаг індіанського племені майя, якому близько тисячі років. Дослідники сподіваються, що знахідка допоможє пролити світло на причини занепаду цивілізації майя.

Артефакт знайшли неподалік кордону із Гватемалою у стародавньому місті майя - Тоніна. Експертиза надгробку засвідчила, що його виготовили у вісімсот сороковому - дев`ятисотому роках нашої ери. У саркофазі виявили останки жінки. Науковці вважають, що за життя вона мала високий соціальний статус .

Дослідники сподіваються, що нові дані допоможуть з`ясувати причини занепаду цивілізації майя. Більшість науковців вважають, що цей народ завоювало сусіднє плем`я - тольтеки, які заселили цей регіон у XV столітті.  

Теорія завоювання - не єдина версія зникнення майя. Деякі археологи вважають, що причиною вимирання індіанців стали наслідки кліматичних змін, спричинених людською діяльністю. Зокрема, сильна посуха та землетруси. Прибічники іншої теорії вважають, що плем`я знищили епідемії малярії та лихоманки. Ще одна гіпотеза стверджує, що майя загинули внаслідок тривалої громадянської війни.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ