Вечірка Ґетсбі в Лондоні

Смілива мода, джаз і гедонізм: чим відзначилися буремні 20-ті минулого століття на Заході

Скріншот відео

Поринути в буремні 20-ті можна в лондонському театрі "Маєток Ґетсбі", де влаштували виставу про легендарну епоху, в якій актором є кожен глядач

Прихід 2020 року нагадав про моду на стиль доби, яка починалася 100 років тому. Буремні 1920-ті на Заході ознаменувалися економічним розквітом, різкою зміною моди, популярністю джазу, кіно і стилю артдеко. Про машину часу, яка повертає нас до "Великого Ґетсбі", розповість Ірина Родіна.

У вінтажних костюмах і блискучих сукнях із китицями - люди танцюють чарльстон - легендарний танець 20-х років минулого століття.

Чарльстон став символом епохи джазу і вечірок, якими славилися буремні 20-ті. Однак тут його вивчають інакше, ніж тоді. Всі танцівники - це частина театральної вистави за мотивами одного з найвідоміших романів 1920-х років. Це "Великий Ґетсбі" Френсіса Скотта Фіцджеральда.

"Ви купуєте квиток і потрапляєте на вечірку Ґетсбі. Ви - гість, частина вистави, частина вечора. Історія Ґетсбі розгортається довкола вас", - розповідає Олівер Тавс, актор, який виконує роль Джея Ґетсбі.

Глядачі вистави повністю занурюються в постановку. Вони вбираються у костюми минулої епохи, а потім змішуються з акторами і можуть брати участь у сценах із різними персонажами. Їх водять до кімнат Джея Ґетсбі та його коханої - Дейзі Б'юкенен. Глядачі можуть навіть посидіти в барі і відвідати звану вечерю в маєтку.

"Вежі з бокалів шампанського, танці, веселощі, вечірки до пізньої ночі, джаз і гедонізм. Усе це досі не втрачає своєї привабливості", - пояснює Олівер Тавс.

Після Першої світової війни люди відчули смак свободи. З'явилася культура "флеперів" - молодих дівчат, які стали уособленням духу буремних 20-х. Вони поводилися вільніше, носили яскравий макіяж, купували автомобілі і не соромилися курити. Найрадикальніші зміни торкнулися моди.

"Перша характерна риса суконь періоду 1920-х - це вибух кольору. Ця жінка хотіла бути поміченою, і її б помітили. Наступна ознака - це довжина. Тут було видно голі ноги й руки. Дуже мало вбрань 20-х років мали рукави. І це був прорив", - розповідає Леслі Верріндер, власник антикварного магазину "Tin tin collectables".

Оригінальні аксесуари і капелюшки-клош - люди експериментували з образами, які були неприйнятними в минулому десятилітті.

"Дамські сумочки стали меншими й оригінальнішими. Змінилося і взуття, воно почало відповідати потребам робітничого класу. Раніше туфлі були тісними й малесенькими, зараз у такі ніхто б не вліз. У 20-х взуття стало ширшим, зручнішим, було видно ногу і дизайн був цікавішим", - пояснює власник антикварного магазину.

Поринути в буремні 20-ті можна в лондонському театрі "Маєток Ґетсбі". Вистава про легендарну епоху, в якій актором є кожен глядач, триватиме до квітня 2020 року. Вартість квитків стартує від 40 фунтів стерлінгів.

Ірина Родіна, "5 канал"

ПРОКОМЕНТУЙТЕ