Музика криги: У Норвегії зазвучали інструменти з льоду – відео

5 канал

Незвичайні можливості криги композитор відкрив ще 17 років тому

Мелодії за допомогою  інструментів з льоду створює норвезький композитор. Але не все просто, вода для музичної криги підходить тільки кришталево-чиста з гірських озер.

У той час, коли для багатьох меломанів крига – всього лише шматок холодної брили, для норвезького музиканта Тер'є Ісунгсета – це унікальний творчий інструмент. Із замерзлої води композитор виготовляє ксилофони, барабани та масивні ріжкИ, які видають унікальні льодові звуки. У крижаному відлунні з легкістю можна впізнати джазові мотиви та скандинавські мелодії, з яких автор черпає натхнення.

Для створення крижаних музичних інструментів митець використовує лише кришталево чисту воду з річок та озер. Композитор Тер'є Ісунгсета розповідає: головна мета його незвичайного "холодного" мистецтва – не лише урізноманітнити світ альтернативної музики, але й привернути увагу людей до глобальних екологічних проблем.

"Для мене надзвичайно важливо, щоб людство усвідомило важливість запасів води та льоду у світі. Адже хтозна, що може статися, коли уся крига розтане. До того ж, брак водних ресурсів призводить до того, що мільйони людей на Землі навіть не мають доступу до чистої води", – говорить композитор.

З нестандартними матеріалами для своїх музичних інструментів креативний композитор експериментує не вперше. До цього ноти його мелодій бриніли у деревяних та камяних тамбуринах і ксилофонах. Незвичайні можливості криги Тер'є відкрив 17 років тому під час виступу за стіною замерзлого водоспаду. З того часу льодові звуки стали його справжньою пристрастю.

У 2006-му Тер'є заснував свій перший фестиваль льодяної музики в одному з високогірних селищ Норвегії. Відтоді щороку композитор дає десятки сольних та групових концертів у різних країнах. Іноді доводиться грати у приміщеннях, а не на вулиці. Тоді, зізнається митець, успіх виступу на 99% залежить від технічних деталей та організованої роботи музичної команди. Адже важливо стежити за тим, щоб інструменти не розтанули. Утім це зовсім не лякає скандинавських артистів. І вже наступного року вони знову планують вирушити у новий крижаний тур.

Христина Катарина, "5 канал"

Дивіться також фотогалерею за темою:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ