"Виблискував у темряві": у Південній Америці відкрили новий вид синіх тарантулів

відкриті джерела

Тарантула виявив дослідник Ендрю Снайдер – натрапив на павука випадково

У лісах Гайани на узбережжі Південної Америки виявили новий вид тарантулів синього кольору. Про це інформує Всесвітній фонд дикої природи, передає УНІАН.

Як стало відомо, науковці відносять павука до сімейства Theraphosidae, тобто павуків-птахоїдів. За словами дослідників, це не єдиний новий вид, відкритий у зазначеному регіоні. Раніше там виявили невідомі види крабів, креветок, жаб, бабок, жуків, рослин. Загалом йдеться про понад 30 видів.

Тарантула виявив дослідник Ендрю Снайдер – натрапив на павука випадково. "У ту ніч світло мого ліхтаря відбилося від чогось синього і блискучого всередині гнилого пня. Спочатку я подумав, що це просто відблиск очей павука, але щось було не так і це змусило мене повернутися", – пригадав науковець.

Згодом, коли Снайдер підійшов ближче, виявилося, що синім кольором відблискували лапки тарантула. Оглянувши пень, чоловік виявив, що і в інших отворах теж знаходяться сині тарантули.

Як відомо, таке ж забарвлення має кобальтовий птахоїд, який мешкає у Південній Азії, синій птахоїд – у Сінгапурі, синьо-зелений птахоїд – у Венесуелі. А от що спричиняє таке забарвлення у павуків – достеменно невідомо.

Дослідники кажуть: необхідні подальші спостереження, які дозволять зібрати більше інформації про новий вид. Ця та інші знахідки підкреслюють важливість збереження лісів у Гайані, яким зараз загрожує забруднення навколишнього середовища ртуттю через видобуток золота у регіоні. 

Дивіться також фотогалерею за темою: 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ