У Росії робот втік із випробувального полігону і зчинив пробку

YouTube / Sayu Himitsu

Робот відпрацьовував на полігоні алгоритми автоматичного руху

У вівторок, 14 червня, з тестового полігону в російській Пермі втік робот моделі "Промобот". Випробувачі залишили його на майданчику самостійно відпрацьовувати маневри. Через деякий час робот викотився у відкриті ворота і виїхав на проїжджу частину. Посеред дороги у нього сіла батарея. Про це повідомляє "Рязанський діловий портал".

Робот провів на дорозі близько півгодини, привертаючи увагу автомобілістів, пішоходів і особливо найменших городян.

"Робот відпрацьовував на полігоні алгоритми автоматичного руху, які увійдуть в нову версію "Промобота". Інженер заїхав на майданчик і забув замкнути ворота. В результаті робот безперешкодно виїхав на межі майданчика і попрямував на пошуки пригод. Але за 50 метрах від будівлі у нього сіла батарея", – розповів співзасновник компанії "Промобот" Олег Ківокурцев.

Випробувачі помітили пропажу через 45 хвилин. Потім зрозуміли, що ворота відчинені і вирушили на пошуки "втікача". На той час "Промобот" встиг зібрати на вулиці невелику пробку, групу зацікавлених городян, які робили фотографії та відео на свої телефони. Потім приїхав наряд поліції.

Поліція зробила зауваження. Випробувачі відбулися пояснювальною. Однак тепер компанії "Промобот" доведеться перенести тестовий полігон в інше місце, подалі від проїжджої частини.

"Ми переживали, що "Промобот" посеред дороги створив проблеми жителям району. Але негативу не було, скоріше, навпаки. Водії спокійно об'їжджали бідолаху, посміхалися, фотографували його. Деякі сповільнювали рух, щоб розглянути робота ближче. Діти просилися у батьків поговорити з ним", – поділився Ківокурцев.

Як повідомляв 5.ua, у березні 2016 року Volvo показала прототип робота, який забирає сміття з баків.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ