Чоловіче населення Європи перевищило жіноче вперше за останні 250 років

noi.md

Однією з причин вчені вважають прибуття біженців

Вперше за всю історію спостережень, яка ведеться з перепису 1749 року, чоловіків у Швеції стало більше, ніж жінок. Кількість чоловіків зростає і в Норвегії, Данії, Німеччині та Великій Британії. Це унікальне явище для західних країн, де жіноче населення завжди перевищувало чоловіче. Про причини і наслідки нового демографічного тренду повідомляє Phys.org.

Вперше історичне зрушення зафіксували в березні 2015 року – чоловіків у Швеції виявилося на 277 осіб більше. За рік цей розрив зріс до 12 тис. людей. Хоча для населення в 10 млн це не дуже велика цифра, в майбутньому розрив лише виросте, стверджують вчені.

Хоча на 105 новонароджених хлопчиків в Європі припадає в середньому 100 дівчаток, через вищу тривалість життя жінок стає більше, ніж чоловіків. Але недавно ця тенденція почала змінюватися: в Норвегії чоловіки вийшли вперед ще у 2011 році, в Данії та Швейцарії чисельність обох статей зрівнялася. У Німеччині, де через дві світові війни чоловіків істотно не вистачало, співвідношення статей зрушило: з 87 чоловіків на 100 жінок у 1960 році до 96 чоловіків у 2015-му. Таку ж ситуацію до 2050 року очікують побачити і у Великій Британії.

Це явище пояснюють двома причинами: зростанням тривалості життя у чоловіків завдяки прогресу в медицині й охороні праці та прибуттям десятків тисяч біженців, переважно чоловічої статі, з країн Африки та Близького Сходу. Тільки у Швеції в 2015-2016 роках отримали притулок 35 тис. підлітків, які прибули в країну без батьків.

Демографи вважають, що надлишок чоловіків дасть жінкам більше можливостей диктувати свої умови. При цьому одночасно може вирости ризик сексуального насильства з боку чоловіків, нездатних знайти собі партнера.

Як повідомляв 5.ua, у серпні 2015 року кількість мігрантів у Німеччині зросла до 20% населення.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ