Науковці вирішили не заважати несподіваному гостю
Українські дослідники, які зараз працюють на антарктичній станції "Академік Вернадський", зустріли несподіваного гостя під час збору зразків води з крижаної протоки Стелла-Крік. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Національний антарктичний центр.
Науковці зробили лунку в кризі для проведення звичних біологічних досліджень, але цього разу на них чекала незвичайна зустріч – з води винирнув тюлень. Фахівці розповіли, що тюлень Ведделла декілька разів піднімався на поверхню через лунку, щоб ковтнути повітря, а потім знову ховався під воду. Дослідники вирішили не заважати несподіваному гостю, відступивши на безпечну відстань.
Експерти пояснили, що тюлені Ведделла є справжніми майстрами виживання в суворих умовах Антарктики. Вони здатні затримувати дихання до півтори години та занурюватися на глибину понад 600 метрів.
Для того, щоб дихати, ці морські мешканці використовують природні тріщини в кризі або прогризають лунки самостійно. Цього разу тюлень вирішив скористатися лункою, зробленою українськими полярниками, що допомогло йому зберегти зуби, адже постійне прогризання криги призводить до їх швидкого зношування, скорочуючи тривалість життя тварини.
Такий неочікуваний гість став для дослідників справжньою подією, нагадуючи про дивовижне вміння адаптуватися антарктичних тварин до екстремальних умов життя.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що біля станції "Академік Вернадський" вітер досяг швидкості 42,5 метра за секунду, що еквівалентно 153 кілометрам на годину. Цей рекордний показник, бо він найвищий серед зареєстрованих з моменту початку спостережень у 1947 році.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.