Йдеться про хохулю звичайну, реліктовий вид, що перебуває під загрозою зникнення та охороняється численними природоохоронними документами. Про це повідомляє "Дивогляд".
Вона є найдавнішою представницею сучасної фауни Європи
Хохуля звичайна (Desmana moschata) є напівводним ссавцем родини кротових. Її відмінними рисами є довгий гнучкий ніс, схожий на хоботок, і товстий хвіст, який допомагає тварині плавати. Хохуля живе в норах вздовж берегів річок і озер, де шукає їжу, таку як безхребетні, молюски та дрібна риба.
Вона активна вночі та здатна добре плавати й пірнати завдяки своїм перетинчастим лапам. Попри те, що хохуля вважається корисною твариною через контроль популяцій водних безхребетних, її чисельність знижується через втрату місць проживання та забруднення водойм.
Війна, розв'язана росією проти України, може призвести до безповоротного зникнення цього виду в країні. Щоб привернути увагу до цієї проблеми, UAnimals media створили статтю, яка поступово зникає під час читання. Головна редакторка медіа Катерина Нікішова пояснила, що цей матеріал не лише описує причини зникнення хохулі, а й буквально ілюструє цей процес, зникаючи рядок за рядком під час читання.
Зоозахисники зазначили, що хохуля є найдавнішою представницею сучасної фауни Європи. Знайдені рештки цих тварин датуються міоценом, епохою, яка розпочалася приблизно 23 мільйони років тому і завершилася близько 5 мільйонів років тому. У той час тваринний світ був зовсім іншим, і хохуля жила поруч із предками коней, носорогів та велетенськими мастодонтами, тоді як людей ще не існувало.
Популяція хохулі страждає через кліматичні зміни, сільське господарство та рибальство. Однак, через російське вторгнення цей вид може остаточно зникнути в Україні.
Найбільш негативний вплив війна має на популяцію хохулі в річці Вир Сумської області. Зоолог та науковий співробітник регіонального ландшафтного парку "Сеймський" Олександр Ємець зазначив, що зараз ця місцевість переживає справжнє пекло через постійні обстріли.
За словами зоозахисників, розмовляти про збереження хохулі поки що зарано. Вченим невідомо скільки цих тварин залишилось в Україні, і через бойові дії це з'ясувати неможливо.
Раніше ми розповідали, що жінка на Донеччині опікується декількома сотнями тварин.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.