Океан, який покриває більшу частину земної поверхні, є домом для незліченної кількості тварин. Про деяких з них добре відомо вченим, але інші, які мешкають у найглибших зонах океану, залишаються малодослідженими. Вчені, з метою кращого розуміння цих тварин, іноді ловлять їх і позначають мітками, щоб стежити за їхнім пересуванням та поведінкою, про що повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.
Учені отримали унікальні кадри
Група дослідників з Університету штату Орегон займалася виловом акул в "ірландському парку", після чого встановлювали на них мітки і відпускали назад в океан. Уже через кілька годин після повернення однієї з акул у воду, вони стали свідками її зіткнення з судном.
Відеозаписи цієї події були зняті пристроєм, прикріпленим до акули. Дослідники зазначають, що отримані дані є важливими для розуміння випадків зіткнень морських тварин з човнами.
За словами керівника дослідження, морського біолога Тейлора Чаппла, це перший раз, коли вдалося зафіксувати таке зіткнення в реальному часі. Гігантські акули, які перебувають під загрозою зникнення, більшу частину свого життя проводять біля поверхні океану, фільтруючи планктон.
Інші великі фільтратори, як китові акули та вусаті кити, харчуються схожим чином, але гігантські акули частіше стають жертвами зіткнень через своє звичне перебування поблизу поверхні води.
Фізіологічний еколог Ніколас Пейн зазначив, що атака акули вже через кілька годин після мічення свідчить про високу вразливість цього виду до човнів. Науковці вважають, що співпраця зоозахисників і дослідників може допомогти мінімізувати такі інциденти.
Після позначення міткою, самка акули завдовжки близько 7 метрів, більшу частину часу годувалася біля поверхні, лише зрідка пірнаючи. Однак після зіткнення з човном вона швидко занурилася на дно океану, при цьому на її шкірі залишилися сліди від удару. Протягом 7,5 годин після зіткнення акула не їла, що свідчить про суттєвий стрес і зміни в поведінці.
Чаппл підкреслює, що хоча такі зіткнення нечасто є смертельними, вони можуть серйозно впливати на поведінку морських тварин, зокрема викликаючи голодування. Науковці тепер вважають, що подібні інциденти є набагато поширенішими, ніж раніше думали.
Цим гігантським акулам загрожує зникнення через надмірний вилов, а прибережні води Ірландії є одним з небагатьох місць, де вони можуть збиратися у великій кількості для харчування та спарювання.
Раніше "Дивогляд" розповідав, що акула шокувала туристів своєю появою на курорті.
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram – Дивогляд 5.UA.
Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.