Смертельно небезпечні гіганти: вчені розповіли про тварин, яких бояться великі білі акули

Фахівці встановили, чим обумовлене масове зникнення великих білих акул, які багатьма людьми вважаються найнебезпечнішими хижаками

З 2017 року документально зафіксовано, що акули стали все менше з'являтися біля берегів Південної Африки, де ці тварини зазвичай збираються. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на African Journal of Marine Science.

У минулому рибальське містечко Гансбай було чимось таким, що можна назвати святим місцем для туристів, які хотіли спостерігати за акулами. Їх у цьому місці була настільки велика кількість, що довколишній острів Дайєр почали називати світовою столицею великих білих акул.

Спершу вважалося, що ці хижаки, які вселяють жах багатьом людям, поступово почали зникати у цьому місці через вплив людей, але нове дослідження докорінно змінило це припущення.

Науковці встановили, що справжній винуватець цієї ситуації – пара косаток, яка полювала на акул. Ці хижаки, серед усього іншого, поїдали акулячу печінку, яка дуже поживна та багата вітамінами. З 2017 року як мінімум вісім великих білих акул викинулися на берег у Гансбаї, у деяких з них не було печінки та серця – ще одна ознака нападу косатки.

Косатки
Косатки
Фото: Shutterstock

Рани на цих акулах мають унікальний характер і, можливо, з'явилися через напади цієї пари косаток. Фахівці припускають, що вони призвели до багатьох інших смертей акул, яких навіть не викинуло на берег. Тобто, неможливо оцінити точний масштаб цієї проблеми.

У рамках дослідження групи вчених на чолі з морським біологом Елісон Таунер із Фонду охорони природи Даєр-Айленд було встановлено, що через косаток акули починають уникати місць, які раніше були їхньою найулюбленішою територією.

"Спершу після нападу косаток у Гансбаї окремі великі білі акули не з'являлися протягом кількох тижнів чи місяців. Те, що ми, мабуть, спостерігаємо, є широкомасштабною стратегією уникнення. Чим більше косаток часто відвідують ці місця, тим більше білі акули тримаються подалі", – розповіли вчені.

Коли великі білі акули покидають ці місця, звільнену екологічну нішу займають бронзові акули (Carcharhinus brachyurus). У підсумку вони теж стають жертвами косаток, які здійснюють напади з навичками хижаків, які мають досвід полювання на великих акул.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що вчені знайшли у морі істоту, невідому науці.

Дивіться також відео 5 каналу: Шон Пенн презентує документальний фільм про Україну "Суперсила"

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше