Ведмеді страждають від захворювання, яке робить їх схожими на собак – відео

Молоді каліфорнійська чорні ведмеді (Ursus americanus) мають загадкове неврологічне захворювання, що провокує зміни, які загрожують їх виживання у дикій природі.

Зокрема, дикі тварини починають себе дружелюбно поводити з людьми, начебто вони собаки. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на LiveScience.

За словами ветеринарів, ведмеді у віці близько одного року можуть страждати однією з форм інфекційного енцефаліту – запалення тканини мозку. Його можуть провокувати віруси, бактерії, гриби і паразити, а також воно може бути частиною аутоімунної відповіді.

Це лише припущення, а ось надати точну відповідь щодо причин цієї хвороби і її поширення фахівці не можуть. Серед симптомів відзначають наступне:

  • помітний нахил голови
  • летаргічні рухи
  • мʼязовий тремор
  • судоми
  • ходіння по колу
  • значний недолік ваги
  • безстрашність по відношенню до людей.

Каліфорнійський чорний ведмідь (Ursus americanus)
Каліфорнійський чорний ведмідь (Ursus americanus)
Фото: Shutterstock

"Заражені ведмеді привертають нашу увагу, тому що вони підходять до людей мирно, дружно і неагресивно. Їх поведінка схожа на собаку, а не на ведмедя", – стверджує виконавчий директор ліги BEAR Енн Брайант.

За її словами, перший ведмідь був нею врятований ще в 2018 році. Тварина увійшла до класу з дітьми і вела себе як доброзичлива собака, а згодом у неї виявили енцефаліт. Також на відео зафіксували ще одного зараженого ведмедя, який цікавився людиною на сноуборді та вів себе досить дивно.

Окрім цих випадків, відомо про хижака, якого знайшли з аналогічними симптомами в кузові автомобіля на житловій ділянці. Його покривали блохи, а також він був недорозвинений, внаслідок чого ведмедя усипили. На превеликий жаль, аналогічна доля спіткала більшість хворих тварин. Вони не могли нормально про себе подбати, бо їх покинули батьки.

Каліфорнійська влада надала інформацію про збільшення популяції ведмедів з 10-15 тис особин в 1982 році до 30-40 тис особин в даний момент. Саме тому серед ветеринарів немає особливої тривоги щодо того, що захворювання серйозно вплине на популяцію цих хижаків.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що ведмедиця переводила малюків через трасу, що спровокувало величезну пробку.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше