Учені вперше підтвердили, що ворони мають свідомість

play.google.com

Раніше таке виявляли лише у приматів

Учені з Тюбінгенського університету в Німеччині провели експеримент, в ході якого підтвердили, що у ворон є свідоме мислення. Результати дослідження були опубліковані у науковому журналі Science.

Свідомість важко визначити у тварин, які не говорять. Це здатність усвідомлювати себе та навколишній світ, знати те, що ти знаєш, і думати про ці знання. Це покращує вирішення проблем та прийняття рішень. І ворони у цьому мають великий успіх.

Фізіологи виявили, що ворони можуть бути інформовані про стан навколишнього середовища і навіть реагувати на деякі сигнали ззовні. Це означає, що цей вид птахів може відчувати суб'єктивний досвід пізнання навколишнього середовища.

Науковці називають це первинною або сенсорною свідомістю. Раніше її ознаки підтверджували лише у приматів. Тепер людям, можливо, доведеться переглянути своє розуміння того, як виникає свідомість, а також змінити свої уявлення про мозок птахів.

Структура мозку птахів гладша, ніж у приматів, які мають звивини. Тому вважалося, що примати розумніші. Однак в ході дослідження учені підтвердили, що гладкість мозку птахів не підтверджує його простоту: дослідники виявили, що анатомія мозку голуба і сови сильно схожа на мозкову архітектуру деяких ссавців.

Це дозволяє припустити, що у птахів і ссавців у процесі еволюції збереглася схожа форма організації нейронних зв’язків, яка не залежить від загальної структури мозку.

Люди і раніше знали, що ворони — дуже розумні істоти. Існує навіть думка, що рівень їхнього інтелекту відповідає інтелекту дитини віком 4-5 років. Але вперше наявність у них усвідомленого мислення було доведено науково.

Раніше ми показували вам найбільш незвичних і найкрасивіших пташок, про яких ви могли не знати.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ