Тонометр

Технології та нововведення у світі тонометрів: особливості сучасних приладів для вимірювання тиску

med-magazin.ua

Передові технічні рішення дозволяють сучасним тонометрам швидко, точно та безпечно визначати артеріальний тиск та виявляти приховані ускладнення

Монітори артеріального тиску відіграють вирішальну роль у галузі охорони здоров'я, забезпечуючи точне вимірювання рівня артеріального тиску та допомагаючи людям керувати своїм серцево-судинним здоров'ям. За минулі роки досягнення в галузі технологій здійснили революцію в цих пристроях, зробивши їх більш зручними, ефективними та доступними.

Одним із важливих досягнень є впровадження цифрових тонометрів. Ці пристрої використовують осцилометрію для вимірювання артеріального тиску шляхом виявлення коливань в артеріях, спричинених кровотоком. Цифрові монітори дуже зручні, оскільки вони портативні та прості у використанні вдома чи у дорозі. Вони часто мають великі дисплеї, які показують систолічні та діастолічні значення, а також частоту пульсу, щоб користувачі могли легко їх інтерпретувати.

Крім того, багато сучасних цифрових тонометрів оснащені розширеними функціями, такими як можливість зберігання даних у пам'яті. Це дозволяє користувачам відстежувати свої попередні показники з часом та за необхідності ділитися ними з медичними працівниками. Крім того, деякі моделі включають Bluetooth або бездротовий зв'язок, що забезпечує безперешкодну інтеграцію з мобільними програмами або інтелектуальними пристроями для моніторингу та аналізу даних у режимі реального часу.

Ще одна гідна уваги інновація – технологія вимірювання артеріального тиску, що носиться. Носимі пристрої, такі як смарт-годинник або фітнес-трекер, тепер оснащені датчиками, здатними безперервно вимірювати артеріальний тиск протягом дня. Ці пристрої, що носять, використовують технологію фотоплетизмографії (PPG) у поєднанні зі складними алгоритмами для точної оцінки значень артеріального тиску на основі змін у ритмі серцевих скорочень, виявлених за допомогою оптичних датчиків на поверхні шкіри.

Поява систем без манжет, що носять, привернула значну увагу в медичних дослідницьких спільнотах через їх потенціал для безперервного довгострокового моніторингу, що не викликає дискомфорту або порушення повсякденної діяльності. Однак слід зазначити, що хоча пристрої, що носять, забезпечують зручність і доступність, вони можуть ще не відповідати стандартам точності традиційних сфігмоманометрів з наручними манжетами, затвердженим регулюючими органами, такими як FDA.

Загалом технології та інновації у світі тонометрів змінили те, як люди керують своїм серцево-судинним здоров'ям. Оскільки технології продовжують розвиватися швидкими темпами, ми можемо очікувати подальших захоплюючих розробок у цій галузі, які продовжуватимуть формувати майбутній ландшафт моніторингу артеріального тиску.

Сучасні технології тонометрів

Сучасні тонометри мають різні передові технології, що підвищують точність, зручність і безпеку вимірювань:

  • Технологія MAM (Multi Artifact Monitoring) – моніторинг одночасно кількох параметрів. Тонометр здатний вимірювати як АТ, а й частоту пульсу, аритмію, рівень кисню у крові. Це дозволяє виявити порушення та стани, які можуть бути непомітні при вимірі одного параметра.

  • Технологія AFIB – розпізнавання фібриляції передсердь. Тонометр здатний розпізнати аритмію та попередити про екстрену ситуацію.

  • Технологія Gentle - "ніжний" вимір. Застосовується система плавного надування манжетки, що полегшує процедуру та комфортніше для пацієнта.

  • Технологія IMT (Intelligent Measurement Technology) – "розумна" технологія вимірювання. Тонометр автоматично визначає наявність аритмії, перевіряє якість виміру та необхідність повторення.

  • Ще одна поширена технологія – автокалібрування, коли тонометр регулярно перевіряє та коригує свої показання для забезпечення точності.

У сукупності всі ці передові технічні рішення дозволяють сучасним тонометрам швидко, точно та безпечно визначати артеріальний тиск та виявляти приховані ускладнення.

Які нові технології очікуються у майбутньому для тонометрів?

Існує безліч досліджень і розробок у галузі технологій для тонометрів, і деякі з можливих нових технологій включають:

  • Тонометри оснащені датчиками, які можуть вимірювати артеріальний тиск на відстані без необхідності контакту зі шкірою. Такі тонометри можуть використовувати технології, такі як радари або лазери для вимірювання артеріального тиску.

  • Апарати, які можуть виміряти артеріальний тиск без використання манжети. Наприклад, такі тонометри можуть ґрунтуватися на використанні оптичних датчиків, які вимірюють зміни в об'ємі кровоносних судин під час серцевих циклів.

  • Тонометри, які можуть використовувати штучний інтелект для аналізу даних про кров'яний тиск і надавати більш точні рекомендації щодо здорового способу життя та лікування.

 

Маріщак Олександр Сергійович, спеціаліст з діагностики, лікування та профілактики захворювань опорно-рухового апарату.

Теги:

ПРОКОМЕНТУЙТЕ